Uncategorized

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Nedir?

Herhangi bir konferans, iş organizasyonu, iş görüşmesi ya da uluslararası bir konumda ticari anlaşmalar yapacak birisi; İngiltere’ye çıkacağı zaman alacağı vize İngiltere İş Vizesi kapsamına girmektedir.

İş vizesi verilirken kısa süreli olarak verilmektedir. Kişinin beyan etmesi durumunda eğer sürekli olarak İngiltere’ye iş için seyahatlerde bulunuyorsa kişinin vize süresi daha da uzun hale getirilebilir.

Şirket İçi Transfer Vize Şartları

Bazı şirketler bulunduğu ülke dışarısında farklı bir ülkede de iş sahasında devam ettirebilmek için bünyesinde çalışan elemanları o ülkeye gönderebilir. Böyle durumlarda Türkiye’de şirketi bulunan bir firmanın İngiltere’deki şirketine bir elemanı çalışmak için gönderilebilmesi İngiltere İş Vizesi kapsamına girer.

Şirket içi transfer adı verilen bu vize başvurusunda kişinin taşıması gereken ilk şart; aynı şirket içerisinde çalışan bir eleman olmasıdır.

Sıradaki Haberi Oku  Mario Lemina’da Sakatlar Kervanına Katıldı

Bunun dışında kişi; bulunduğu şirket içerisinde 6 ay boyunca çalışıyor olması gerekir.

Bu kapsamda vize başvurusunda bulunmak isteyen kişi başvuracağı bölge/ yerdeki şirketin yüzde onundan fazla bir hisseye sahip olmaması gerek, koşulu öne sürülen maddeler arasındadır.

Bunun dışında devlet içerisinde devlet aracılığı ile hiçbir sosyal yardım kuruluşundan yardım almıyor olması gerekir.

İngiltere’ye vizesini alıp başvurusunu yaptıktan sonra en az bir hafta içerisinde polise kayıt yaptırması gerekir.

Transfer vizesi kapsamda kişi aile bireylerini de bu vize kapsamıyla yanında götürebilmektedir.