Öğrenci vizesi alarak İngiltere’ye gitmek isteyenler iki ayrı vize başvuru seçeneği ile karşılaşır. Bunlardan ilki ziyaretçi öğrenci vizesidir. Ziyaretçi öğrenci vizesi için;

 Vize başvuru formu

 Fotoğraf

 Pasaport

 Okul davet mektubu

 Maddi durum belgesi

 İngilizce kurs belgeleri

 Askerlik durum belgesi

 İngilizce öğrenci belgesi

 Diploma

 Evlilik cüzdanı

 Tapu

 Vukuatlı nüfus kayıt örneği

 Seyahat sağlık sigortası

 Belgeleri gerekir. İngiltere Öğrenci Vizesi için bu evraklar tam olarak tamamlanmalıdır. Uzatmalı olarak öğrenci vizesi almak isteyenler de bu belgeleri tam olarak almalıdır. Bu belgelere ek olarak uzatmalı öğrenci vizesi almak isteyenler İngilizce seviyesini gösterir belge de almalıdır.

İngiltere Öğrenci Vizesi Almak Zor Mu?

 Öğrenci vizesinin alınmasını kolaylaştıran en büyük etken eğitim görülecek okuldan alınan davet mektubudur. Devlet okulu, özel okul ya da kurslar tarafından eğitim verilecek kişiye davet mektubu yollanır. Bu mektubu alacak kişiler vize işlemleri için büyük oranda onay almış olur. Vize işlemlerini zor yapacak bir unsuz maddi imkânı ispatlayamamak olur. İngiltere Öğrenci Vizesi alacak kilerden ülke, gelir durumunu ister. Ayrıca eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacak miktarın da belgelenmesini ister. Bunun nedeni de eğitim için giderek ülkede yerleşim yapılmamasıdır. Tedbiren banka hesap bilgileri kontrol edilir ve hesapta beli miktar bulunması istenir. Bu şartta sağlandıktan ve teyid edildikten sonra vize alım işlemleri bir o kadar hızlanır ve kolaylaşır.

Sıradaki Haberi Oku  Beyaz Gömlek Modelleri

You may also like