Uncategorized

İngiltere Dadısı Vizesi

İngiltere Çalışma Vizesi, İngiltere ülke sınırlarında, ev hizmeti bağlamında, bir sene boyunca aynı evde çalışmak koşulu ile verilen vize türüdür. Bu gurup içerisine hem Şoförler hem Aşçılar hem Dadılar hem de Temizlikçiler girmektedir. Bir yanda ev hizmetleri olarak tanımlanırken, öte yanda hem işveren hem de ailesinin kişisel bakımları için hizmet verenler olarak tanımlanmış bir vize türüdür.

Başvuru İncelikleri

İngiltere iş ziyaretinden en az üç ay öncesinden gerekli işlemlerin yapılması gerekir. Bu guruba dair başvuru sonucu en az üç hafta sürmektedir. Olumlu olarak sonuçlanan vize ile altı ay boyunca İngiltere’de çalışma şansına sahip olunacaktır.

Ev hizmetleri vize türü ile yapılan İngiltere seyahatinde, işveren şayet bir başka ülkeye geçici bir ziyaret gerçekleştirmek zorunda kalırsa, hizmeti görenin İngiltere’den ayrılmasına gerek yoktur. Bir sene zarfında, aynı yerde çalıştığına dair evrak göstermek kaydı ile İngiltere dışına zaman zaman çıkılabilmektedir. İngiltere Çalışma Vizesi, bu şekilde bir uygulama ile de karşılaşılabiliyor.

Sıradaki Haberi Oku  Sprey Nozul

Altı Ayı Geçen İkamet

İngiltere ikamet süresinde, altı aydan fazla bir sürede verilecek olan bu hizmet, bu süreden önce sona ererse, başka bir kişinin hizmetine geçme hakkı başvurucuya verilmektedir. Ev hizmetleri vizesi gurubu ile İngiltere çalışma vizesi alan bir başvurucu, işverenin ihtiyacı varken bu işi bırakıp başka bir işte çalışamaz. Bu vize ile belirli sıklıkta ve uzun süren ziyaretler ile Birleşik Krallık içerisinde ikamet edilemez.