Uncategorized

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Ziyaretçi Vizesi, bu ülkeyi ziyaret etmek isteyen çocukların da talep etmesi gereken bir izin belgesidir. İngiltere’ye turistik veya aile ziyareti kapsamında gitmek isteyen 18 yaş altı her çocuk bu başvuruyu yapabilir.

Çocuklarınİngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusunda bulunabilmeleri için öncelikle bir pasaporta sahip olmaları gerekmektedir. Ancak pasaport sahibi çocuklar başvuru için gerekli süreci başlatabilirler.

Her vize başvuru sürecinde olduğu gibi Çocuk Ziyaretçi Vize başvurusunda da uyulması gereken prosedürler bulunmaktadır. İngiltere Konsolosluğu tarafından sunulan şartlar ve talep edilen belgeler başvuru öncesi mutlaka araştırılmalı ve bu bilgiler doğrultusunda bir hazırlık yapılmalıdır. Gerekli belgelerden oluşturulan başvuru dosyasını yetkililere sunabilmek için konsolosluktan başvuru sahibi çocuk adına bir randevu talep edilmelidir.

Sıradaki Haberi Oku  Yaşamkent Nöbetçi Eczane Çalışma Biçimi

ÇOCUK ZİYARETÇİ VİZE BAŞVURUSUNU KİMLER YAPABİLİR

Vize başvurusu için alınan randevuya başvuru sahibi olan çocuk ziyaretçinin bizzat kendisinin katılması gerekmektedir. Bu süreçte dilerlerse ebeveynler çocukların yanlarında bulunabilirler. Çocuklar ebeveynlerinden ayrı olarak tek başlarına da başvuru yapabilirler. Gerekli prosedürleri tamamlayıp evraklarını eksiksiz bir şekilde teslim ettiklerinde başvuru süreçleri başlayacaktır. Bu konuda istisnai bir durum söz konusudur. Bazı vize türlerinde 18 yaş altı çocuklar ancak ebeveyninin bağımlısı olarak başvuru yapabilmektedirler. Ancak turistik veya ziyaretçi vizeler bu kapsamda değildir.

Diğer bir istisnai durumda 5 yaş ve altı çocuklar için getirilmiştir. Bu yaş grubundaki çocukların randevuya katılması ve biyometrik bilgilerini vermeleri zorunlu değildir. Bu başvurular onlar adına ebeveynleri tarafından yapılabilmektedir.

Sıradaki Haberi Oku  Dijital Lisans Office 365