Dünya

Hollandada kadın cinayeti: Sokak ortasında bıçaklanarak öldürülmüş kadın cesedi bulundu

Hollanda‘nın doğusundaki Hengelo kentinde Çarşamba gecesi bir kadın sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü. Olayla ilgili olarak 27 yaşındaki bir erkeğin gözaltına alındığı bildirildi.

İHBAR ÜZERİNE OLAY YERİNE POLİS CESETLE KARŞILAŞTI

Olay gece saat 02: 00 civarında, Hengelomerkezinin bitişiğinde, çoğunlukla yaşlıların oturduğu Hampshire semtinde meydana geldi. Noel arefesi nedeniyle sokakların gece yarısında kadar hareketli olduğu kentte, ihbar üzerineyerine gelen polis, bıçaklanarak öldürülmüş bir kadının cesediyle karşılaştı.

“ASLA MUTLU OLAMAYACAKSIN”

Olay yerindeki muhabirlere konuşan bir görgü tanığına göre, saat 02:00 sıralarında bir erkeğin, “Aslaolamayacaksın. Bu sözlerin seni kurtaramayacak” diye bağırdığı duyuldu. Ardından bir kadının çığlık sesi geldi.

SESLERİ DUYAN YAŞLI BİR GÖRGÜ TANIĞI: ŞAKALAŞMA SANDIM

Kısa süre süre sonra, sokak ortasında bir kadının cansız yattığıedildi. Yaşlı görgü tanığı, “Normalde gidip bir göz atardımNoel eğlencesi nedeniyle şakalaşmalar, çığlıklar geliyordu. Onlardan biri sandım. Çok pişmanım” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Almanya: Fransadan korona hastası kabul etmeye hazırız

OLAYLA İLGİLİ 1 KİŞİ GÖZALTINDA

Olayın ardından kapsamlı soruşturma başlatan polis, birkaç sokak ileride 27 yaşında bir erkeğin gözaltına alındığını bildirdi. Zanlının olayla ne gibi bir bağlantısı olduğu açıklanmadı.

ZANLI, KAÇARKEN EŞYALARINI ATMIŞ OLABİLİR

Polis, olayla ilgili olarak görgü tanıklarından yardım istedi. Zanlının, kaçarken tanınmamak için muhtemelen bazı kıyafetlerini atmış olabileceğini belirten polis, çevre sakinlerine sahipsiz eşyalar konusunda bilgi vermeleri çağrısında bulundu.

3 HAFTA ÖNCE DE BİR TÜRK KADIN ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Öldürülen kadının kimliği ve uyruğu hakkında bilgi verilmedi. Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da da 3 hafta önce Hafize Şimşek adlı 44 yaşındaki iki çocuk annesi kadın, çocuklarının gözü önünde kocası Mesut Şimşek tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü. Birkaç ay önce de Lahey’de boşanma aşamasındaki 39 yaşındaki Sezgül Yıldız adlı Türkiye kökenli bir kadın bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunmuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Trumpın azline yönelik yargı süreci resmen başladı! Senatörler yemin etti

Haber Videosu

: Hollanda’da kadın cinayeti: Sokak ortasında bıçaklanarak öldürülmüş kadın cesedi bulundu