Dünya

Hindistandaki ABD Büyükelçiliği bahçesinde, 5 yaşındaki bir kız çocuğu cinsel istismara uğradı

Hindistan‘ın başkenti Yeni Delhi‘de, ABD Büyükelçiliği yerleşkesinde 25 yaşındaki bir kişi beş yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla gözaltına alındı. Kız çocuğunun babasının elçilikte temizlik görevlisi olarak çalıştığı, 25 yaşındaki zanlının daelçilikte çalışan ailesiyleyaşadığı belirtildi.

GÖZALTINA ALINDI

Polis yetkililerinin PTI haber ajansına yaptığı açıklamaya göre, adı açıklanmayan ve şoförlük yaptığı belirtilen zanlı, çocuğun ailesinin şikayetiyle gözaltına alındı.

Hastane yetkilileri, çocuğun cinsel istismara uğradığını doğruladı.

ÇOCUK ANNESİNE SÖYLEDİ

Hindustan Times gazetesinin haberine göreCumartesi sabah yaşandı. Zanlının, bahçede oynarken evine çağırdığı çocuğa cinsel istismarda bulunduğu belirtildi. İki ailenin birbirlerini iyi tanıdığı vesırasında çocuğun ailesinin evinde olmadığı söyleniyor.

Gazeteye göre çocuk eve geldikten sonra annesine yaşadıklarını anlattı. Anne çocuğuhastaneye götürdü. Çocuğun durumunun iyi olduğu açıklandı.

Sıradaki Haberi Oku  Aldırmazlık seviyesi ile pes dedirten vatandaş, bir anda ünlü oldu

Polis yetkilileri, olayın çocuk koruma yasaları kapsamında soruşturulduğunu açıkladı

PEDOFİLİ İDAMLA CEZALANDIRILIYOR

Hindistan Hükümeti sekiz ve 16 yaşlarındaki iki çocuğun cinsel istismara uğradıktan sonra öldürülmesinin yol açtığı tepkilerin ardından 2018’de çocuklara cinsel istismarı idamla cezalandıran birgeçirmişti.

Hükümetin açıkladığı verilere göre, Hindistan’da cinsel istismara uğrayan her dört kişiden biri çocuk. Cinsel istismar vakalarının yüze 94’ünde cinsel istismara uğrayan kişi, saldırganı tanıyor.

Hindistan’da cinsel istismar suçuyla ilgili yasalar, 2012’de bir tıp fakültesi öğrencisinin otobüste toplu cinsel istismara uğramasından sonra ağırlaştırılmıştı.

BÜYÜK ÇAPLI PROTESTOLAR DÜZENLENDİ

Cinsel istismara uğradıktan sonrahalindeki otobüsten yola atılan kadının ölümü ülkede büyük öfkeye yol açmış, büyük çaplı protestolar düzenlenmişti. Kasım’da Haydarabad kentinde 27 yaşındaki bir veterinerin de cinsel istismara uğradıktan sonra öldürülmesi de protestolara yol açmıştı.

Sıradaki Haberi Oku  ABDde koronadan ölenlerin sayısı 20 bin 608 oldu