Uncategorized

Hayvan ve İnsan

Günümüzde evcil hayvanlar ve hayvan sevgisi dünyada çok yaygın bir hâle gelmiştir. Hayvan sevgisinin çocukların gelişimi için çok önemli olmasının uzmanlar tarafından belirtilmesi de evde hayvan beslemenin artma sebebi olarak görülüyor. Çocuğun ruhsal açıdan sağlıklı olmasına da katkıda bulunan hayvan sevgisi gün geçtikçe artmaktadır. Bu sebepler sayesinde hayvana olan ilgi, sevgi ve hayvan farkındalığı oluşmuştur.

Hayvan Bakımı

Günden güne artan hayvan sevgisi hayvanlar ve insanların iç içe girmesini sağlamıştır. Bu birliktelik sayesinde hayvanları daha yakından tanıyor ve onlarla çok iyi bir dostluk kuruyoruz. Fakat bu dostluğun getirdiği bazı sorumluluklar vardır. Bu sorumluluklardan birincisi hayvanın bakımıdır. Hayvan her hafta sıcak su ile yıkanmalıdır. Tüyleri taranmalıdır. Hayvan bakımının en önemli ayağı ise veterinere götürmektir. Hayvanın sağlığı en az insan kadar önemlidir. Eğer hayvanımıza iyi bakmazsak hastalık sonucu ölebilir. Kimse sadık bir dostunu kaybetmek istemez. Hayvanın sağlığı insanı da etkiler.

Sıradaki Haberi Oku  Kendinizi Keşfedin

Kedi ve Köpek Maması

Hayvan beslemenin birçok yararı vardır fakat hayvan beslemek birkaç sorumluluk ister. Bunlardan birincisi hayvanın beslenmesi ve bakımıdır. Hayvanın beslenmesinde önemli olan mamalar internette birçok sitede satılmaktadır. Dilerseniz bu sitelerden sipariş verebilirsiniz. Eğer internetten sipariş vermek istemezseniz kedi maması       ve köpek maması  satan birçok market bulunmaktadır. Uzmanların tavsiyelerine uymalı ve kendinize bir evcil hayvanı edinmelisiniz. Dünyada belki de bulamayacağınız bir dostluk da edinmiş olacaksınız.