Dünya

Hatayda gizli hayırsever iki bakkalda borçları kapattı

İsminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever, Hatay’ın Antakya ilçesi Cumhuriyet ve General Şükrü Kanatlı mahallelerindeki iki bakkala gelerek, işletme sahiplerinden veresiye defterlerindeki borçları hesaplamasını istedi.

Her iki bakkalda da14 bin 300 liralık borcun çıktığı defterleri satınhayırseverin, mahallelerdeki bazı ihtiyaç sahiplerineyardımında da bulunduğu öğrenildi.

Yaptığı davranışla takdir toplayan hayırsever, birçok borçlunun da hayır duasını aldı.

17 AİLENİN BORCU SİLİNDİ

Cumhuriyet Mahallesi’nde bakkalı olan Mustafa Bağcı (68), 26 yıllık bakkal işletmecisi olduğunu ve hayatında ilkböyle bir durumla karşılaştığını anlattı.

Hayırseverin dün akşam bakkala gelerek veresiye defterindeki borçları toplamasını istediğini aktaran Bağcı, “Defterde ne kadar borç varsa hesapla bu borçları ben kapatacağım, dedi. Bir iki saat sonra bu parayı bana göndereceğini söyledi, hesapladım ve gerçekten de iki saat sonra gelip ödemeyi yaptı. Defteri çöpe atmamı söyledi. Tüm borçları kapattı. Borcu ödenenlerin de hepsi adama dua etti. Dul bir kadınmaaşla geçiniyor ve 770 lira borcu vardı, onu da kapattı. Gece saat 11’e kadar müşteriler beni aradı, görmüşler sosyal medyada, hepsi bolca dua etti.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Evde kalırken de formunuzu koruyun

Bağcı, mahalledeki17 ailenin borcunun kapatıldığını sözlerine ekledi.

“ALLAH EMSALİNİ ÇOK ETSİN”

Bir başka bakkal işletmecisi Ömer Köleoğlu da tanımadığı bir kişinin akşam saatlerinde dükkana gelerek veresiye defterini kendisinden istediğini söyledi.

Hayırseverin 7 bin 500 lira çıkan defterdeki borcun 6 bin 800 lirasını kapadığınıederek, “Defteri topladı, bu borçları satın aldığını söyledi. Hem borçları kapattı hem defteri de alıp gitti. 7 bin 500 lira bir borç çıktı, ‘Sen de birazından vazgeçeceksin’ dedi ve 6 bin 800 lira ödeme yaptı. Yaklaşık 50 hanenin borcu vardı defterde. Borçlular duyunca çok sevindi. Ben de çok şaşırdım hiç ummadığım bir anda geldi. Allah emsalini çok etsin.” diye konuştu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri