Dünya

Fransada ülke tarihinin en büyük pedofili dosyası: 349 çocuk suistimale uğramış olabilir

Ülke tarihinin en büyük pedofili vakasının baş sanığı 68 yaşındaki emekliJoel Le Scouarnec, 4 çocuğa cinsel taciz ve tecavüz suçlarından mart ayındakarşısına çıkacak. Soruşturmayı yürüten savcı, doktorun 349 çocuğa tacizde bulunmuş olabileceğinietti.

SAPIK DOKTOR

Cerrahın, kendisine yöneltilen suçları 30 yıl boyunca görev yaptığı, Fransa‘nın orta ve batı kesimlerinde işlediği düşünülüyor. Soruşturmayı derinleştiren yetkililerin ele geçirdiği cerraha ait günlükler tablonun daha da korkunç olabileceğine işaret etti.

Scouarnec’in çok sayıda çocuğun adının geçtiği bu günlüklerde, taciz ve tecavüz olaylarını kaleme aldığı öğrenildi. Soruşturmayı yürüten savcı Laureline Peyrefitte, Scouarnec’in en az 349 çocuğu suistimal etmiş olabileceğinietti.

‘YALNIZCA FANTEZİ’

Günlükler sayesinde mağdurları ulaşmaya başaran polis, 229 kişinin ifadesine başvurdu. Bunlardan 197’si Scouarnec’ten şikayetçi oldu. Savunma avukatları ise günlüklerde yazanların ‘yalnızca fantezi’ olduğunu savundu.

Sıradaki Haberi Oku  Karısını kendi yatağında başka bir adamla basan şahıs kurşun yağdırdı!

2005 yılında çocuk pornografisi içeriği barındırmaktan 4 ay ertelenmiş hapis cezasıcerrah,aşımından dolayı bir çok suçlamadan yargılanamayacak. 13-17 Mart arası duruşması görülecek olan Scouarnec en az 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya.

Kaynak: Euronews.com