Dünya

FETÖnün ABDdeki okulu, LGBT pilot eğitimi için gönüllü oldu

ABD’nin New Jersey eyaletinde geçen yıl kanunlaşan ve bu yıl pilot uygulamasına başlanacak olan LGBT müfredatı eğitimi için Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatlı olduğu bilinen Bergen Art and Science Academy de başvuru yapan okullar arasında yer aldı.

FETÖ’nün New Jersey’deki bir okulu, eyalette zorunluluk kapsamına giren lezbiyen, gey, biseksüel ve transseksüel (LGBT) müfredatının test edileceği okullar arasına girdi.

Pilot uygulama için eyalet çerçevesinde kendi isteği ile başvuru yapan 50arasından seçilen 12 okulun belirlendiği listede, FETÖ bağlantılı Bergen Art and Science Academy isimli sözleşmeli (charter)da yer aldı.

OKULDA FETÖ ÜYELERİNİN ÇOCUKLARI EĞİTİM ALIYOR

Kendi tabanına karşı muhafazakar bir yaşam algısı empoze eden FETÖ’nün ABD’de, kendi takipçilerinin çocuklarının da eğitim gördüğü sözleşmeli okullarında LGBT pilot eğitimi vermek için gönüllü olması tepkiyle karşılandı.

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: Trumpa yönelik iki azil maddesi Temsilciler Meclisi Genel Kuruluna gönderildi

MÜSLÜMAN VE HRİSTİYAN EBEVEYNLERDEN TEPKİ

Öte yandan, geçen yıl yürürlüğe girmesine rağmen 2020-2021 yılının orta vemüfredatlarında ilkşubat ayında test edilecek olan LGBT eğitimi, bölgedeki Müslüman ve bazı Hristiyan grupların tepkisini çekti.

Çok sayıda Müslüman ve Kıpti Hristiyan ebeveyn, geçen hafta yapılan Jersey City Eğitim Kurulu toplantısına katılarak eyalet tarafındantutulan LGBT müfredatının uygulamasını kınadı.

KALDIRILMASINI İSTEDİLER

Çocuklarının böyle bir eğitim almasını istemeyen veliler bu uygulamanın Amerikan Anayasası’nın, özgürlükler ve sınırları konusunda tanımlama yapan birincimaddesine karşı olduğu gerekçesi ile kaldırılmasını talep eden bir bildiriyi toplantıda yetkililere sundu.

New Jersey’de St. George & St. Shenouda Kıpti kilisesi papazı Thomas Nashed ise toplantıda yaptığı konuşmada, “Müfredatı eleştirenler başkalarına nasıl yaşaması gerektiğini anlatmaya çalışmıyorlar. Fakat, bu uygulamanın bir tür LGBT telkini olduğunu düşünüyorlar.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Jackie Chan, koronavirüse panzehir bulanlara büyük ödül verecek

OKUL FETÖ’NÜN ŞİRKETİNE BAĞLI

Bergen Arts & Science Charter School, Kuzey New Jersey’de FETÖ tarafından işletilen iLearn Schools Inc. isimli şirkete bağlı olarakgösteriyor.

Kuruluşun İLearnschools.org isimli resmi web sayfasında Bergen Arts & Science Academy ile birlikte, aynıaltında, Kuzey New Nersey’de 4 (Bergen, Passaic, Paterson, Hudson) ve New York City’nin Bronx şehrinde 1olmak üzere5 ayrı Charter School işletmesine sahip olduğu görülüyor.

Kaynak: AA