Genel

Fabrika Temizliği

CTM Temizlik şirketi gıda sanayi fabrikaları, otomotiv sektörü, ağır sanayi fabrika temizliği yapılırken müşteriden gelen talep doğrultusunda temizlik hizmetlerini sürdürmektedir.Fabrika alanlarında sürekli temizlik hizmetlerinin yanı sıra periyodik cam temizliği, zeminlerin yıkanması, temizlik hizmetini kendi bünyesinde barındıran fabrikalarda ofis temizliği üretim alanları temizliği gibi alanlarda hizmet vermekteyiz.

Fabrika camları temizliği; fabrikalarda yılın belirli zamanlarında dış cephe ve iç alan cam temizliği yapılır. Belirli periyotlarda cam temizletmeyen fabrikalarda ağır boya ve diğer etkenlerden dolayı özellikle cam çerçevelerinde ve camlarda aşırı kirlenmeler olmaktadır.

Bu durum hem insanların sağlığı hem de çirkin bir görüntü oluşturduğu içi temizlik şirketleri aracılığıyla yapılmaktadır. Özellikle üretim alanlarının temizlenmesi şirketimiz tarafından yürütülmektedir.

Sıradaki Haberi Oku  Kepenk Sistemleri

Fabrika zeminleri temizliği; üretim alanlarının zeminlerinde yağ ve diğer etkenlerden dolayı aşırı şekilde kirlenmeler oluşmaktadır. Periyodik cam temizliği, zeminlerin yıkanması gibi temizlik işlemleri yapıyoruz. Fabrikalarda bulunan ofis alanları için de uygun malzeme ve personel ile destek sağlıyoruz. Fabrika Temizliği

Ağır sanayi fabrikası temizliği
Ağır sanayi fabrikaları denilince akla otomotiv parçaları üreten fabrikalar, çelik fabrikaları, demir döküm fabrikaları gibi hijyen sağlamanın neredeyse imkansız olduğu her daim toz ve kirlenmenin olduğu bölümlerdir. bu tür yerlerde personel kullanım alanlarının düzenli temizliği sağlanmalı, fabrika ortak alanlarında oluşan kaba çöplerin toplanmalı ve bu işlem üretim olduğu sürece devam etmelidir. Detay temizlik işlemi kirlenme durumuna göre periyodik temizlik planı oluşturularak yapılmalıdır. Ağır sanayi fabrika temizliği konusunda tecrübeli şirketimizden hizmet alarak tüm bu temizlik işlemlerinin planlanması ve işlevsel hale getirilmesi konusunda tecrübelidir. İLETİŞİM
Endüstriyel fabrika temizliği

Endüstriyel fabrika denilince akla ilk kimyasal üretilen, elektrik- elektronik aksamların üretildiği veya kimyasallarla işlem yapılan fabrikalardır. temizlik işleminin devam edilmesi gereken alanlardır. Her daim ortak alanlar kirlenir devamlı kaba çöp dediğimiz kablolar, kartonlar ambalaj atıkları çıkar düzenli toplanmadığında çalışma alanını daraltır. atıkların ayrıştırılması ve geri dönüşüme verilmesi gerekir. Ortak alanlar dediğimiz personel tuvaletleri, dinlenme alanları ve yemek yedikleri restoran temizliğinin hiç aksatılmadan yapılması gerekiyor. Fabrika yöneticisi bilinçli bir temizlik şirketi ile çalışmadığı sürece tüm bu alanların temizliği devamlı sorun haline gelir. Satın alma ve diğer işlerin kontrolü her daim aksamaya başlar. Tecrübeli bir temizlik şirketi ile çalışmak için tercih eden fabrikalar işinde tecrübeli yöneticilerimiz ile bir defa yapacakları temizlik planı doğrultusunda haftada 1 defa ve ayda 1-2 defa zaman ayırarak yapılan işlemi kontrol etmeleri yeterli olacaktır.

Sıradaki Haberi Oku  Takipçi Arttırmanın En Kolay Yolu
Fabrika temizliğinde iş güvenliği

Anlattığımız tüm bu fabrika temizliği işlemlerinde gerekli iş güvenliği eğitimi almamış personeller ile çalışmak ciddi kaza risklerini de beraberinde getirecektir. Temizlik personeli işe başlamadan hatta fabrika alanına giriş yaparken belirli iş güvenliği eğitimi verilir ve fabrika iş güvenliği kurallarına uygun kıyafetler verilir. Yüksek alanların temizlenmesinden tutun tüm ince işlerin yapılmasından önce gerekli eğitimler verilir. Gerekli doktor raporları ve portör muayeneleri yaptırılır. Temizlik eğitimden önce iş güvenliği eğitimi gelir çünkü bizim için önce sağlık sonra iş gelir.