Dünya

Eski Yunan bakan, Miçotakisi eleştirdi: Erdoğanın elini güçlendirdi

Yunanistan Meclisi’nde temsil edilen MeRa25 adlı partinin lideri ve eski Ekonomi Bakanı Yanis Varoufakis, Libya‘nın doğusundaki silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’e destek veren Miçotakis hükümetininyılların en büyük diplomatik fiyaskosuna imza attığını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinin daha da güçlendiğini söyledi.

“SON YILLARIN EN BÜYÜK DİPLOMATİK FİYASKOSU”

MeRa25 partisi lideri Varoufakis, Brexit sonuçlarını eletasarıyı değerlendirirken, ülkesinin Libya sorununa karışmakla ve yanlış tarafı (Hafter) tutmakla,yılların en büyük diplomatik fiyaskosuna imza attığını belirtti.

”HAFTER’E KARACİÇ BENZETMESİ”

Darbeci Hafter’i, “Savaş Ağası” olarak nitelendiren Varoufakis, “Hafter’i kucaklarken, 1990’larda (Bosna Savaşı sırasında) Karaciç’e (savaş suçlusu ve “Sırp Kasabı” lakaplı) sarılıp hem ülkenin imajına hem de coğrafi stratejik konumumuzaveren aşırı milliyetçileri hatırlayın” dedi. Bu sözlerle açıkça Yunan Başbakan Miçotakis’i hedefeski Yunan Bakan Varoufakis, Yunanistan’ın Recep Tayyip Erdoğan’ın elini güçlendirdiğini açıkladı.

Sıradaki Haberi Oku  ABD Kongresinde koronavirüslü sayısı artıyor

”ERDOĞAN’IN ELİ GÜÇLENDİ”

Yanis Varoufakis, Yunan Hükümeti’nin İsrail ve büyük petrol şirketleri ile yaptığı anlaşmanın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işine yaradığını; Türk liderin bu sayede bölgede dahagüç kazandığını ve Türk kamuoyunu bir arada tutabildiğini savundu.

Haber Videosu

: Eski Yunan bakan, Miçotakis’i eleştirdi: Erdoğan’ın elini güçlendirdi