Kültür Sanat

En Yeni Yabancı Dizileri Bulabileceğiniz Yer

Aralık 2019’da Çin’de başlayan korona virüs ülkemizde de kendini gösterdi. Bu yüzden de her geçen gün daha fazla vaka sayısı ölüm sayısı ortaya çıkıyor. Bütün yetkililer korunmak için evde kalınmasını tavsiye ediyor. Elbette bu, çok da alışkın olmadığımız bir durum; fakat can sağlığı ve güvenliği için yapılması gereken yegâne uygulama. Üstelik evde kalmak o kadar da sıkıcı olmayabilir. Kendi imkanlarımızla bunu fırsata çevirebiliriz. Mesela yabancı dizi izlemek hemen herkesin sevdiği bir etkinliktir. Dana önce deneyimlememiş olanlar da emin olsunlar ki bir sefer başlasalar bağımlısı olabilirler. Böyle bir alışkanlığı olanların zaten aklında birkaç diziyi ilk fırsatta izleyip bitirmek vardır. İşte bu zamanı tam da bunun için kullanabilirsiniz. Eğer internet bağlantınız, internete girebileceğiniz herhangi bir cihazınız varsa kaliteli bir site ile bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Diziizleyabanci.net adlı web sayfası bu konuda son derece başarılı.

Sıradaki Haberi Oku  Berlin'de Nerede Kalınır?

Öncelikle sayfa, çok geniş bir dizi arşivine sahip… İngiltere, Amerika, Kore, Japonya, İspanya, Almanya gibi pek çok ülke yapımı onlarca diziyi burada bulabiliyorsunuz. Üstelik tür olarak da çok geniş bir seçenek var. Bu yüzden hangi türden hoşlanıyorsanız ya da ruh haliniz o an hangi türe uygunsa bir seçim yapabilir, başlaya bilirsiniz.

İnternetten dizi izlemenin en büyük keyfi, bölümler arasında bekleme zorunluluğunuzun olmaması. Bir hafta sonrayı beklemenize gerek yok. Zaten yayınlanmış bütün bölümler bulunuyor. Bu sayede art arda bütün bir sezonu, bütün bir diziyi izleyebiliyorsunuz. Hatta bazı kısa diziler var. Bunları bir oturuş, bir günde bitirebiliyorsunuz. Zaten yabancı dizler genel olarak 40-60 dk. arasında oluyor. Bu yüzden bölümleri kolay geçiyorsunuz. İcabında sabah kahvaltısı, akşam yemeği eşliğinde dahi bölümlere devam edebiliyorsunuz.

Sıradaki Haberi Oku  Antika Eşya Alanlar

Yabancı dizi izlemek için başka sayfalara da bakabilirsiniz. Fakat hemen hepsinde aşırı reklam var. Sayfaya girdiğinizde bölüme ulaşana kadar çok sayıda reklama, sayfaya tıklamak zorunda kalıyorsunuz. Saniyelerce reklamların geçmesini bekliyorsunuz. Reklam engelleyici kullandığınızda da açılmıyorlar. Oysa Yabancı Dizi sayfasında böyle bir uygulama yok. Kaliteye öncelik vermişler. Bu yüzden de sayfalarını reklamla doldurmamış, hiç reklama yer vermemişler. Bu sayede tek tıklamada bölüme ulaşabiliyorsunuz.

Yabancı dizi izlemek isteyenler kimi zaman dublaj kimi zaman altyazılı izlemeyi seçebilirler. Altyazıyı takip etmekte zorlananların tercihi daha çok dublajdır. Sayfadaki dizileri ister altyazılı olarak orijinal dillerinde isterseniz Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz. Akıllı telefonunuzdan, tabletinizden, bilgisayarınızdan ya da akıllı televizyonunuzda siteye girip HD, Full HD çözünürlük kalitelerinde izleyebiliyorsunuz. Hiçbir şekilde donma, ses ile görüntü uyumsuzluğu gibi sorunlar yaşamıyorsunuz. Üstelik son derece seçici davranıyor, en yüksek izlenme puanına sahip dizilere yer veriyorlar. Bu sayede de herhangi birisini dahi açıp izlemeye başlayabiliyorsunuz.

Sıradaki Haberi Oku  En Keyifli Hobi Ürünleri