Gündem

Elon Musk Bir Tweet İle Tesla’nın Piyasa Değerini 14 Milyar Dolar Azalttı

Elon Musk Bir Tweet İle Tesla’nın Piyasa Değerini 14 Milyar Dolar Azalttı

Elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla’nın kurucusu olan Elon Musk bir teweet attı Tesla’nın piyasa değeri 14 milyar dolar azaldı. Tweeter hesabını aktif bir şekilde kullanan Elon Musk resmi hesabı üzerinden “Bence Tesla’nın hisse senedi fiyatı fazla” açıklamasını yaptı. Bu açıklama Twitter’de gündem oldu. En çok konuşulanlar arasına giren Elon Musk’un Tweetine Amerikan Wall Street Journal Gazetesi tarafından cevap verildi. Elon Musk’un kendi resmi hesabı üzerinde paylaştığı Tweete cevap veren Amerikan Wall Street Journal, Musk’un Tweetinin şaka olup olmadığını sordu. Bu soruya çok geçmeden cevap veren Elon Musk yalnızca “Hayır” yazmak ile yetindi. Tesla’nın hisse senetleri bu yıl değer kazanmış ve şirketin piyasa değeri bir ara 100 milyar dolara kadar yaklaşmıştı. Tesla’nın piyasa değerinin bu miktara ulaşması durumunda ise Musk yüz milyonlarca dolar pim alması bekleniyordu. Piyasa foto galeri haberleri ile piyasa değerleri hakkında görüntüleri inceleyebilirsiniz.

Sıradaki Haberi Oku  Kütahya Porselen yükselen yıldızlarını Afyon’da ağırladı

Elon Musk Sokağa Çıkma Yasaklarını Da Eleştirmişti

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullandığı bilenen Elon Musk Twitter hesabı üzerinden Amerikan sokağa çıkma kısıtlamalarını oldukça sert bir dil ile eleştirmişti. Tesla CEO’su Elon Musk Koronavirüs önlemlerinin faşistlik olduğunu ve insanlara özgürlüklerinin geri verilmesi Elon Musk’un attığı bu tweete birçok karşıt yorum gelirken onu destekleyen yorumlarda yapıldı. 33.4 milyn takipçisinin olduğu twitter adresi üzerinden paylaşımlar yapan Elon Musk sokaklarda özgürce dolaşmak ve spor yapmak istediğini de dile getirdi. Spor foto galeri haberleri için spor galeri gündemimizi ziyaret edebilirsiniz.

Elon Musk 2018 Yılında 20 Milyon Dolar Ceza Ödemek Durumunda Kalmıştı

2018 yılında Tesla’nın New York borsasındaki geleceği hakkında attığı bir tweet sonrasında ABD menkul kıymetler ve borsa komisyonunun kararı ile Elon Musk’a 20 milyon dolar değerinde para cezası kesilmişti. Daha sonrasında iki tweet daha atan Elon Musk “kız arkadaşım kızdı” ve “tüm mülklerimi satıyorum artık ev sahibi olmayacağım” açıklamalarını yapmıştı. Magazin foto galeri haberleri için https://www.haber365.com.tr/galeri/magazin-fotograflari adresine tıklamanız gerekir.

Sıradaki Haberi Oku  Puzzle
Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri