Gündem

Elektronik Sigara ve Nargile

Elektronik Sigara ve Nargile

Elektronik sigaralar arasında esasında temel fark olmasa da içim modları yani içim teknikleri konusunda birtakım farklılıklar görülebilmektedir. E-sigara dünyasına adımını ilk kez atan e-sigara tutkunlarının merak ettiği elektronik sigara ve nargile mod cihazları, aynı zamanda birbirinden farklı içim tekniklerini isteyen kullanıcıların en çok tercih ettikleri cihazlar arasında yer almaktadır.

Elektronik sigarada boğaz çekimi ve ciğer çekimi olmak üzere iki farklı kullanım tekniği bulunmaktadır. Dünyaca ünlü e-sigara üreticisi markalar da kullanıcılarına mümkün olduklar kadar memnuniyet sağlamak adına her iki çekim türünde de avantajlı modlar üretip satışa sunmaya devam etmektedir.

Elektronik Sigara ve Elektronik Nargile

İçim modu ayarlanabilen elektronik sigara mod cihazlarında bu iki farklı çekim tekniği tek bir cihazda buluşturulabilmektedir. Yoğun buhar meydana getiren ancak buna karşın yoğun enerji ve likit tüketimi yapan düşük ohm ile az direnç gösteren cihazlar sub ohm gibi terimler ile anılmaktadır. Elektronik sigara sektöründe pek çok farklı mod cihaz kullanmış profesyonel kişiler, diledikleri zaman e-sigara ciğer çekimi yapabilirken aynı modda ayarlamalar yaparak cihazlarında sigara içimi keyfi de yapabilmektedir.

Sıradaki Haberi Oku  380 Suriyeli Türkiye sınırına dayandı

Elektronik nargile ülkemizde bir pazarlama terimi olarak ortaya atılmış ve e-sigara tutkunları tarafından da benimsenip kullanılmaya başlanmıştır. Elektronik nargile kullanımı yoğun buhar performansı sağlarken, enerji ve likit tüketimi sebebiyle bazı e-sigara tutkunları tarafından dezavantajlı görülmektedir.

Kaynak: https://www.angelvape.co/