Teknoloji

Ekran Değişimi

Ekran değişimi, dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Ekran değişimi ve cam değişimi bir birinden ayrı işlemlerdir. Düşünsenize bazı telefonların ekranı cepte dururken bile kırıldığı, çok küçük hasralarda bile tuz buz olduğu görülüyor. Ekran değişimi ve bu ekran değişim işleminde yanlış yapılan bir montaj, ekranı kullanmaz hatalar vermeye başlar. Ciddi sorunlar çıkartabilecek ekran değişimi çin güveilir firmalar ile çaılması gerekmetedir. Ekran değiştirmek isteyen herkesin okuması gereken bir makale hazırladık size. Buyrun ekran değişimi ve ekran değişim hakkında bilmeniz gerken herşey yazının devamında.

Ekranımda Sorun Olduğunu Nasıl Anlarım?

Ekranınızın belli bölgelerinde kararma varsa, hiç görüntü gelmiyorsa, ekranda yatay-dikey çizgiler varsa ya da görüntü gidip geliyorsa ekranınızda sorun var demektir. Ekranda yaşanan dokunmatik sorunları da ekran değişmesine en büyük etkenlerdendir.

Kullanılan Ekranlar Orijinal Mi?

Müşteri talebine göre, Orijinal ekran ve A kalite (Citrus Mobil onaylı) ekranlar ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Seçmek istediğiniz ekranları servisimizde montaj işlemine başlamadan görerek onay verebilirsiniz. Ekran değişiminde fiyat performans olarak kıyasladığınızda kara verdiğiniz ekranın montajı yapılır.

Ekran Değişiminde Bilgilerim Silinir Mi ?

Ekran değişiminde telefondaki bilgilerinize kesinlikle zarar gelmez. Ekran değişim işlemlerinde ahize temizliğini müşterilerimize ücretsiz yapmaktayız. Ekranda bulunan ahize filtresi ekran değişimi sırasında yenilenerek, ahizenizin temizliği yapılmaktadır.

Ekran değiştirdikten sonra çıkan parçalar ne olacak

Ekran değişim işleminden sonra telefonunuz eski ekranı isteğe göre iade edilir. Müşterilerimiz eski çıkan ekranı almak istemedikleri takdirde geri dönüşüme gönderilerek çevreye zarar vermesi engellenir.

Çıkma Ekran Nedir ?

Çıkma ekran genelde anakart arızası olmuş bir telefondan sökülen ekrandır. Çıkma ekran taktırırken, eski telefonun sıvı temasından dolayı arıza görmemiş olması gerekir. Sıvı teması olan bir telefonun, ekranı sıvı teması olma ihtimali yüksektir. Ekran sıvı teması oldu ise, Çıkma ekranında arızalı olma şansı var. En çok iPhone çıkma ekran ve Samsung çıkma ekran bulabilmektedir. Çıkma ekran alınırken güvenilir yerlerden almanız gerekir.

Takılan Ekranlarda Garanti Var Mı?

Ekran değişimi sonrası 6 Ay Citrus Mobil garantisi verilmektedir.  Garanti koşulları, kullanıcı hatası (kırılma, çatlama, sıvı teması) dışındaki tüm hataları kapsamaktadır.

A kalite ekran nedir

Artık günümüzde orijinal ekran harici ekranlara A kalite ekran, AAA Kalite ekran gibi terimler üretir olduk. A kalite ekran diye tabir ettikleri şey tamamen bundan ibarettir. Bizim Müşterilerimizin telefonuna taktiğımız ekranların tamamı görüntü ve dokunmatik olarak hatasız olduğu test edilmiş Citrus Mobil onaylı ekranlardır.

Sıradaki Haberi Oku  BayiGram İle Rahat Bir Gelişim!

Ekran Değişim Süresi Nedir?

Teknik servisimize gelen müşterilerimiz için ekran değişimi test süresi dahil maksimum 1 saat (yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir) içinde yapılmaktadır. Kargo gönderiminde ise bu süre 3 iş gününe çıkmaktadır. Kargo gönderimi hakkında detaylı bilgi için Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır? sayfasını ziyaret ediniz.

Hangi Ekranı Seçmeliyim

Cep telefonunun ekranı kırılan kullanıcılar için hangi ekranı seçmeleri gerektiği konusunda gerekli bilgileri aşağıdaki makalede size aktaracağız.

  • A Kalite Ekran Değişimi

A kalite ekran değişimi seçerken dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan bir tanesi dokunmatiğin ve parmak okuyucunun düzgün bir şekilde çalışmasıdır. Dikkat ederseniz internette alışveriş yaparken bir çok  ekran seçeneği görürsünüz. Ayrıca bu ekranlarda sensör adı verilen parçanın düzgün bir şekilde çalıştığını kontrol etmemiz gerekir. Sensör sorunu olup olmadığını anlamanız için ufak bir test yapmanız yeterlidir. Telefon ile arama yaparken, elinizi ekranın üst tarafına doğru getirin ve tekrar elinizi çekin. Bu işlemi yaparken elinizi ekrana yaklaştırdığınızda, ekranın tamamen siyah olduğunu göreceksiniz. Elinizi çektiğiniz zaman ekranın normale döndüğünü göreceksiniz. Bunun sebebi, telefonu kulağınıza getirdiğiniz zaman, yanağınız ekrana değerek farklı tuşlara basmamasını sağlamaktadır.

  • Orijinal Ekran Değişimi

Orijinal ekran değişimi seçerken dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan bir tanesi, Kullanılan ekranın telefonun ile uyumlu olmasıdır. Apple markasında iPhone 7 ve üzeritelefonlar Orijinal ekranlarda 3 farklı ekran kullanmaktadır. İnternet ortamında birçek farklı satıcıda , bir çok farklı fiyata ürün bulunmaktadır.

Bunu neden Apple yapmış bizde bilmiyoruz.  Apple iPhone 7 telefonlarda Toshiba, Sharp ve LG firmalarına ekran ürettirmektedir. Bu firmaların ekranlarında kullandıkları “dokunmatik entegresi” birbirinden farklıdır. Orijinal ekran taktırmak isteyen kullanıcılar, LG marka ekran kullanan telefona Sharp veya Toshiba marka ekran taktırırsa, Dokunmatiğinde sorunlar çıkmaktadır.  Ayrıca telefonunuzda ekran değişimi yaptıktan sonra bazı testler yapmanız gerekmektedir. Sensör adı verilen parçanın düzgün bir şekilde çalıştığını kontrol etmemiz gerekir. Sensör sorunu olup olmadığını anlamanız için ufak bir test yapmanız yeterlidir. Telefon ile arama yaparken, elinizi ekranın üst tarafına doğru getirin ve tekrar elinizi çekin. Bu işlemi yaparken elinizi ekrana yaklaştırdığınızda, ekranın tamamen siyah olduğunu göreceksiniz. Elinizi çektiğiniz zaman ekranın normale döndüğünü göreceksiniz. Bunun sebebi, telefonu kulağınıza getirdiğiniz zaman, yanağınız ekrana değerek farklı tuşlara basmamasınız sağlamaktadır. Home tuşunun çalıştığını ve parmak okuyucusunun aktif olduğuna bakılması gerekmektedir. Samsun orijinal ekran değişimi yapılırken kullanılan ekranlar samsung sevisinden alınmaktadır. Xiaomi ekranlar ve huawei ekranlar toptancılardan tedarik edilmektedir.

  • Ekran Camı Değişimi
Sıradaki Haberi Oku  Klima Drenaj Pompası

Telefonların ekranı 2 ana parçadan oluşmaktadır. Bunlardan birincisi görüntü aldığınız ve dokunmatiği sağlayan iç ekrandır. İkinci ana parça ise ekranın üzerinde bulunan ve sürekli telefonun ekranına dokunduğunuz dış cam’ dır. Ekran camı değişimi sadece orijinal ekranlara yapılmaktadır. Telefona cam değişimi yapılabilmesi için ekranda hiçbir görüntü bozukluğu olmaması gerekir. Ayrıca telefonda dokunmatik sorunu bulunmaması gerekir.

Orijinal ekran nasıl anlaşılır

Orijinal ekran olduğunu anlamak için önce takılacak olan ekranın filminin altında Apple logosu, Samsung logusu, Huawei Logosu, Xiaomi Logosu v.s Var mı? Yok mu? Kontrol edilmesi gerekir. Eğer ekran filimin altında Marka Logosu var ise orijinal ekrandır. Apple dışındaki firmaların bazı modellerinde böyle bir ibare yoktur.Ayrıca polarize gözlük ile baktığımız zaman görüntü kaybı var mı diye kontrol edebiliriz.

Ekran değişimi yapılması gerektiği nasıl anlaşılır

Ekran değişimi, ekranın üzerinde siyah lekeler var ise ve dokunmatik ile alakalı sorunlar yaşıyorsanız Ekran değişimi yapılması gerekmektedir. Ekran değişiminde parmak okuyucu zarar görmez.  Servisimizde ekran değişimi yapılırken ekrana bağlı olan parmak okuyucu, ön kamera, sensör ve ahize filmleri hassasiyet ile sökülerek tekrar yeni ekrana montajı yapılmaktadır.

Ekranınızda leke yok ise, dokunmatiğiniz sorunsuzca çalışıyor ise Ekran camı değişimi sayfamıza bakınız.

Ekran değişimi esnasında kullanıcı bilgilerine kesinlikle zarar gelmez. Hiçbir veri kaybı yaşanmaz. Ekran değişimi süresi ortalama 30 Dakika’ dır. Bu süreçte müşterilerimiz ikramımız olan çayımızı, kahvemizi, soğuk içeceğini içerken telefonun ekran değişimi tamamlanarak, testleri yapıldıktan sonra kullanıcıya teslim edilir. Müşterilerimiz telefonu test edip onayladıktan sonra garanti belgesini alarak gönül rahatlığı ile telefonunu kullanmaya başlayabilir.

Ekran değişimi Kadıköy şubemizde yapılmaktadır.  Kadıköy şubemizde ekran değişimi uzman Apple teknisyenler tarafından yapılmaktadır. Kadıköy’deki en gelişmiş teknik servis cihazlarına sahip olan servisimizde iPhone için özel seçilmiş yedek parçalar kullanılmaktadır.

Ekran değişimi sonra dikkat edilmesi gerekenler.

  • Ekran değişim parmak izi

Ekran değişimi parmak izi özelliğinin bozulmasına sebep verebilmektedir. Bunun en büyük sebebi merdiven altı diye tabir ettiğimiz yerlerde yapılan tamir işlemleridir. Ayrıca bu işe özen göstermeden yapılacak işlemlerde parmak izi bozulma olasılığı vardır. Şunu unutmayalım. Ekran değişimi parmak izi bozulmasına neden değildir. Ekran değişimi sırasında Parmak izinin bozulmasının tek nedeni işlemi yapan teknik servis elemanının dikkatsizliğidir.

  • Sensör kontrolü
Sıradaki Haberi Oku  Web Tasarım

Sensör sorunu olup olmadığını anlamanız için ufak bir test yapmanız yeterlidir. Telefon ile arama yaparken, elinizi ekranın üst tarafına doğru getirin ve tekrar elinizi çekin. Bu işlemi yaparken elinizi ekrana yaklaştırdığınızda, ekranın tamamen siyah olduğunu göreceksiniz. Elinizi çektiğiniz zaman ekranın normale döndüğünü göreceksiniz. Bunun sebebi, telefonu kulağınıza getirdiğiniz zaman, yanağınız ekrana değerek farklı tuşlara basmamasınız sağlamaktadır.

  • Ekran Dokunmatik kontrolü

Ekranda bir uygulamaya üzerinde çarpı işareti çıkarana kadar basılı tutun. Çarpı işareti çıktıktan sonra parmağınızı çekin. Tekrar uygulamanın bir tanesine basılı tutarak ekranın her bir tarafına sürükleyin. Eğer uygulamayı sürüklerken farklı bir hareket etmiyorsa bu testimiz başarılı geçmiştir. Bir şey yazmak için klavyeyi açın. Harflerin hepsini tek tek kontrol edin. Üst ve alt köşelerdeki ileri geri gibi tuşlara dokunun. Bunları yaptıktan sonra bir sorun göremiyorsak, ekran dokunmatiğimizde bir sorun yok demektedir.

  • Ekranda ölü piksel ve leke kontrolü

Ekran değişiminde ölü piksel ve leke kontrolü yapmak için önce beyaz bir ekran açıyoruz ( chrome, safari, ayarlar, mesaj, telefon uygulaması gibi ). Burada beyaz ekranda küçük veya büyük lekeler var mı diye dikkatlice bakıyoruz. Bu aşamada bir sorun görmediysek ikince aşamaya geçiyoruz. Bir başka yol ekrandaki hatayı görebilmeniz için telefonun açılış ekranındaki renk bozukluğu olmaması gerekiyor. Siyah ekranda veya video seyrederken ekranda kırmızılık var mı diye bakın Eğer böyle bir görüntü bozukluğu yok ise telefonunuz testlerden başarı ile geçmiş demektir.

Hangi Bölgelerde Hizmet Veriyoruz

Ekran değişimi yaptırmak isteyen kullanıcılar, Türkiye’ nin her yerinden ücretsiz kargo ile telefonlarını bize gönderebilirler. Şu anda sadece Ekran değişimi Kadıköy şubemizde hizmet vermekteyiz.

Ekran değişimi Kadıköy şubemizde konusunda uzman teknik servis elemanları tarafından yapılmaktadır. Ayrıca şubemizde iPhone anakart tamiri konusunda uzman teknisyenler hizmet vermektedir.

Cihazınız listede yer almıyor ise ekran değişimi fiyat bilgisi için 0216 338 20 15 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayabilir ya da 0553 911 8453 no’lu WhatsApp destek hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri