Dünya

Efsane tenisçiden cinsiyet değişimi yorumu: 7 yaşındaki çocuklar bile cinsiyet değiştirmeye başladı

Dünyanın gelmiş geçmiş en başarılı kadın tenisçilerinden Avustralyalı Margaret Court, trans sporcuların “şeytanın güdümünde” olduklarını söyledi.

“7 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR BİLE CİNSİYET DEĞİŞTİRİYOR”

Avustralya’nın Perth kentinde 10 yıl önce kurduğu Victoria Life Kilisesi’nde pastör olan 77 yaşındaki Court, Pazar günkü vaazında “7 yaşındaki çocukların bile cinsiyet değiştirmeye başladığını” iddia etti.

“BU TANRININ DEĞİL, ŞEYTANIN İŞİ”

Court, “Çocukların kafalarına bu yaşta o kadar çok şey yerleştiriliyor ki, ‘Ben neyim?’ diye sormaya başlıyorlar. Bu Tanrı’nın değil, şeytanın işi. Şeytan insanların beyinlerini ve ağızlarınıetmek istiyor” dedi.

ÖDÜL VERİLECEK

Margaret Court’un tenis kariyerinde 24 Grand Slam şampiyonluğu bulunuyor. Court’a önümüzdeki ay başlayacak Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nda, 1970 yılında Avustralya Açık, Roland Garros, Wimbledon ve Amerika Açık Tenis Tunuvalarını kazanarak yaptığı Grand-Slam için ödül verilecek.

Sıradaki Haberi Oku  Çin ordusu, ABDnin her yerine ulaşabilen denizaltı balistik füzesini test etti

“BUNLAR KİŞİSEL GÖRÜŞLERİ”

Avustralya Tenis Federasyonu, daha önce LGBT+ topluluğunu hedef alansözler söyleyen Court’a yönelik tepkilere rağmen ödül programında değişiklik yapmayacağını açıklamış ve Kasım’da “Bunlar Margaret Court’un kişisel görüşleridir ve yıllarca tenis topluluğundaki birçok insanı incitmiştir” demişti.

“TARİHİ YENİDEN YAZMA NİYETİMİZ YOK”

Açıklamada, “Court,tenis tarihimizin bir parçasıdır ve bizim tarihi yeniden yazma niyetimiz yok. Ama kamuoyu önündeki kişilerin sorumluluğu, görüşlerini başkalarını aşağılayıcı ve incitici şekildeetmemelerini gerektirir” denilmişti. Daha önce bazı tenisçiler Court’un eşcinsellik karşıtı sözlerini kınamıştı. Avustralya Açık’ınkortundan Margaret Court adının silinmesi çağrıları yapılmıştı.

Haber Videosu

: Efsane tenisçiden ‘cinsiyet değişimi’ yorumu: 7 yaşındaki çocuklar bile cinsiyet değiştirmeye başladı