Eğitim

e-YDS sınav giriş belgeleri yayımlandı? YDS sınavı ne zaman?

2020 YDS sınavı neyapılacak? 25 Ocak’ta düzenlenecek e-YDS İngilizce sınavının yerleri belirlendi. Adaylar ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden sınava gireceklerive salonu öğrenebilecekler. e-YDS sınavı hakkında detaylı bilgi haberimizde…

2020 e-YDS sınav giriş belgesi için tıklayın…

E-YDS SINAV GİRİŞ BELGELERİ AÇIKLANDI

ÖSYM 25 Ocak günü yapılacak e-YDS 2020/1 İngilizce sınavına dair sınav bilgilerini adaylara sundu. Ayrıca sınavla ilgilikuralları içeren bir de kılavuz yayımladı. ÖSYM’den yapılan açıklamada:

”25 Ocak 2020 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2020/1 İngilizce adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 22 Ocak 2020 tarihinde saat 14.00’ten itibaren T.C. kimlik numaraları veşifreleri ile edinebileceklerdir.

Sıradaki Haberi Oku  KYK borçları siliniyor mu? 2020 Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) borçları yapılandırma, sorgulama

DİKKAT!

25 Ocak 2020 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2020/1 İngilizce için adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.” ifadeleri yer aldı.

e-YDS sınavıkuralları için tıklayın…

E-YDS NEDİR?

e-YDS’yi YDS’den ayıranfark bilgisayar üzerinden yapılmasıdır. Sınav soruları, sınav süresi, sonuçların geçerlilik durumu vs. gibi tüm konularda her iki sınav da tamamen aynıdır. Ancak e-YDS ÖSYM’nin belirlediği takvime göre yılda 10ve sadece Ankara, İstanbul ve İzmir‘deki elektronik sınav merkezlerinde yapılır. Önemli bir farkı da e-YDS’nin kontenjana dayalı olmasıdır.