Ekonomi

E-ihracat profesyoneli Tuğer Akkaya’nın “Birlikte Satalım” projesi ses getirdi

Yurt dışında ürün satma konusunda firmalara sunduğu çözümlerle tanınan e-ihracat uzmanı Tuğer Akkaya, “Birlikte Satalım” projesi ile dikkatleri üzerine çekti. Proje, Amazon başta olmak üzere bazı online pazaryerlerinde ürün satma ve rekabet etme imkanı veriyor.

E-ihracat uzmanı Tuğer Akkaya, “Birlikte Satalım” adlı proje ile dikkatleri üzerine çekti. Proje, Türk üretici ve marka sahiplerinin yurt dışında ürün satabilmelerine olanak tanıyor. Amazon gibi uluslararası pazaryerlerinde daha kolay ürün satma imkanı veren projeye e-ihracat yapmak isteyen marka sahipleri büyük ilgi gösterdi.

Tuğer Akkaya, Türkiye’de e-ihracatı kolaylaştıran çözümler sunuyor. Türk firmaların ürünlerini birçok ülkede internet üzerinden satabilmelerine imkan veren Akkaya ve ekibi, “Birlikte Satalım” projesi ile firmaları e-ihracat hedeflerine yaklaştırıyor. Birlikte Satalım projesine dahil olan firmalar; Amazon, Etsy, Hepsiburada ve Trendyol gibi online pazaryerlerinde daha kolay satış yapabiliyor. Marka sahiplerinin satışa sunacakları ürünlerin yönetimini, 12 yıllık e-ihracat tecrübesi bulunan Tuğer Akkaya ve ekibi üstleniyor. Böylece uluslararası pazarlarda ürün satmak isteyen Türk firmalar, Amazon’un veya diğer pazaryerlerinin karmaşık mağaza açma ve ürün yönetme prosedürlerinden kurtuluyor.

Sıradaki Haberi Oku  Ankarada maskesiz araç kullanımı yasaklandı

Birlikte Satalım ile ürün satmak çok kolay!

E-ihracat profesyoneli Tuğer Akkaya’nın yurt dışında ürün satmakta zorluk çeken firmaların ihtiyaçlarına odaklanan Birlikte Satalım projesinde Amazon’da satıcı hesabı açmaya gerek kalmıyor. Ürünler, “Birlikte Satalım” satıcı hesaplarından müşteriye sunuluyor. Projeye katılan firmalara, ürünlerinin sergilenmesi için “amazon.com/markaadı” şeklinde özel bir web adresi sunuluyor. Proje ekibi, bu adreste sergilenen ürünlerle ilgili lansman çalışmaları da dahil olmak üzere tüm operasyonel süreci yönetiyor.

Projeye dahil olan firmalara “Yerine Getir” aracılığı ile fulfillment hizmeti ücretsiz sunuluyor. Ürünler toplu halde Yerine Getir deposuna gönderiliyor. Ürünleri alarak sayan ve hazır hale getiren Birlikte Satalım ekibi, e-ticaret sitelerinden gelen siparişlere göre ürünleri kargoya teslim ediyor. Ürün iadelerini de ekip yönetiyor ve firmalara düzenli satış raporları sunuluyor. Proje, hem üreticilere hem de marka sahiplerine hitap ediyor. Amazon gibi rekabeti yüksek ve mağaza açmanın zor olduğu pazaryerlerinde ürünler kolayca satılabiliyor.

Sıradaki Haberi Oku  Dünyadaki koronavirüs bilançosu artıyor

Yerel ve uluslararası pazarlarda online mağaza açma fırsatı

Birlikte Satalım projesi, Amazon uzmanı Tuğer Akkaya’nın tecrübelerini ve birikimlerini içeriyor. Uluslararası online pazaryerlerindeki karmaşıklığı gidermeyi hedefleyen proje, yurt dışındaki pazarlarda satış süreçlerindeki ihtiyaçlara odaklanıyor. Pazaryerlerinde profesyonel satış hizmeti sunan Birlikte Satalım’ın profesyonel ekibi, ürünlerin satışı için özel bir efor sarf ediyor. Çünkü artan satışların projeye katkısı da artıyor.

Online pazaryerlerindeki satıcı hesaplarını bütün yönleri ile yöneten Birlikte Satalım, yerel ve uluslararası pazarlarda online mağaza açmaya fırsat veriyor. Satıcı hesabına ihtiyaç olmadan markaların ürünlerini pazaryerlerine taşımaya fırsat veriyor. Bunun için tek şart olarak ürünlerin herhangi bir ülkede tescilli marka altında sunulması gerekiyor. Yani satışa sunulan ürün ya da ürünlerin markaya ait olması gerekir.

Sıradaki Haberi Oku  Amazon, korona nedeniyle fiyatları artıran 4 bin satıcıyı sildi

Amazon’da mağaza açmak ve yönetmek çok zor

Amazon’da mağaza açmak ile Amerika’da bir fiziksel mağaza açmak arasında neredeyse fark bulunmuyor. Uzun ve zorlu bir prosedür gerektiren Amazon’da mağaza açmanın en kolay yolu Birlikte Satalım, firmalara, her gün yaklaşık 100 milyon adet ürün satılan ve 2 buçuk milyon satıcısı bulunan Amazon’da rekabet etme şansı veriyor. 150 milyon prime müşterisi olan Amazon’un 700 milyona yakın toplam üyesi bulunuyor. Üreticiler ve marka sahipleri, Birlikte Satalım projesi sayesinde Amazon’da rekabet etme gücü elde ediyor. Birlikte Satalım projesinin sağladığı avantajlardan bazıları şöyle; paketlere göre farklı adetlerde ürün listeleme hakkı, ürün listeleri oluşturulması, ürünler için keyword ve lansman çalışması, markaya ait Amazon mağaza adresi, farklı adetlerde stok hakkı, isteğe bağlı hizmet paketleri.

Projenin detayları için birliktesatalim.com adresinden bilgi alınabiliyor.