Gündem, Otomobil

DÜNYA DRİFT ŞAMPİYONU İSTANBUL’DA BELLİ OLACAK

Birbirinden hızlı yarışçıların, güçlü otomobilleri ile bol dumanlı zirve mücadelesi vereceği finalde 20 pilot yarışacak. 1 Eylül’de saat 13:00’te yapılacak finalin adresi Maltepe sahilde bulunan İBB Maltepe Şehir Parkı olacak. Ücretsiz olan heyecan verici etkinliği 20 binin üzerinde seyircinin izlemesi bekleniyor. 

TÜRKİYE’Yİ ÜÇ PİLOT TEMSİL EDECEK

Drift dünyasında Mad Mike olarak tanınan Michael Whiddett ve Aleksandr Grinchuk gibi efsane isimlerin jüri koltuğunda oturacağı yarışta, Türkiye’yi Fahimreza Keykhosravi, Ali İnal ve İbrahim Yücebaş temsil edecek. Yarışta 20 drift pilotu 2019 yılının en iyisi olmak için mücadele edecek. 

BOL DUMANLI ZİRVE MÜCADELESİ

Kuveyt, Mısır, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan, Cezayir, Mauritus, Tunus, Fas, Gürcistan, Türkiye (Kocaeli-Körfez) ve Ürdün’de yapılan ülke finalleri sonunda belirlenen pilotların yarışacağı etkinlikte büyük bir rekabet yaşanacak. 

Sıradaki Haberi Oku  Torun: “Yaşananları saptırmak hukuka da vicdanlara da sığmaz”

Efsanevi isimler, nefes kesen performanslar, birbirinden heyecanlı gösteriler, güçlü otomobiller ve bol dumanlı zirve mücadelesine sahne olacak Red Bull Car Park Drift Dünya Finali, motor sporları tutkunlarına unutulmaz bir gün yaşatacak. 

ORGANİZASYON 11 YILDIR DÜZENLENİYOR

Red Bull Car Park Drift 2008 yılından bu yana Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) tarafından kabul edilen bir motor sporu organizasyonu olarak düzenleniyor. Müsabakalar kapsamında amatör ve profesyonel drift pilotları güvenlik önlemleri alınmış ve trafiğe kapalı bir parkur içerisinde belirlenen zorunlu manevraları yaparak yeteneklerini jüri huzurunda sergiliyor. Manevraların zorlukları, aracın görüntüsü, hızı, sesi gibi konularda puanlar veriliyor. 

İBB’DEN ORGANİZASYONA TAM DESTEK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi organizasyonun en iyi şekilde düzenlenmesi ve İstanbulluların keyifli bir pazar günü geçirmesi için etkinliğe birçok yönden destek verecek. İBB birimleri, Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün koordinasyonunda alan tahsisi, zabıta tedbirlerinin alınması; personel desteği ve teknik araç desteği, seyircilere mobil büfe ile ikramlarda bulunulması konularında çeşitli görevler üstlenecek. 

Sıradaki Haberi Oku  İstanbul, Fethi'ni layıkıyla kutladı

Alanın organizasyona hazır olması için gerekli bakım ve temizlik çalışmalarını yürütecek olan İBB, şampiyonanın yapılacağı parkurun kurulumuna da destek olacak. Etkinlik sırasında otoparkta yoğunluk oluşmaması için personel ve operasyon tedbirleri alınacak. Organizasyon sırasında ortaya çıkabilecek acil tıbbi durumlara müdahale edilmesi için ambulans ve sağlık ekiplerini görevlendirecek olan İBB, yangın, kaza ve afet durumlarına karşı ise itfaiye ve ekiplerini de etkinlikte hazır bulunduracak.