Dünya

Donald Trumpın kızı Ivanka Trump: Çocuklarım için gerekirse görevi bırakırım

ABD Başkanı Donald Trump‘ın danışmanlığını da üstlenen kızı Ivanka Trump 2020’de yapılacak seçimlerle ilgili konuştu. Ivanka Trump, babasının ikincibaşkan seçilmesi durumunda görev alıp almayacağına dair soruları yanıtladı.

Ivanka Trump, babasının Amerikan başkanı olarak ikinciseçilmesi durumunda Beyaz Saray‘da görev alıp almayacağı konusununolmadığını, gerekirse görevi bırakabileceğini açıkladı. Ülkenin çok izlenen televizyon kanalı CBS’e konuşan İvanka, kararının çocuklarının durumuna bağlı olduğunu söyledi.

KARARI ÇOCUKLARINA BAĞLI

ABD Başkanı Trump’ın bir diğer danışmanı olarak görevJared Kushner ile evli olan Ivanka’nın Arabella (8), Joseph (6) ve Theodore (3) isimli üç çocuğu var. Eşi ve çocuklarıylababasına danışmanlık yapmak için 2017’de New York’tan Washington’a taşınan Ivanka, artık politikanın kendisini daha az ilgilendirdiğini belirterek, “Çocuklarımın mutluluğu her şeyden önde gelir, onlar herbenim önceliğim olacak” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Rusyada çıkan kavgada bir adam yediği yumruk darbesiyle öldü

AZİL SÜRECİNİ YORUMLADI

Ivanka,günlerde ABD kamuoyunun gündeminde düşmeyen “azil süreci” ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Babasının Ukrayna soruşturması ile ilgili soruyu ”Amerika’nın yüzde 50’sinden fazlası başkanın soruşturulmaması gerektiğini düşünüyor” diye cevaplayarak geçiştirdi.

Haber Videosu

: Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump: Çocuklarım için gerekirse görevi bırakırım