Dünya

Donald Trumpın barış planı sonrası öfkelenen Filistin halkı, sokağa indi

Gazze’deki Filistinli direniş grupları, Trump’ın “Yüzyılın anlaşması” olarak duyurduğu barış planını protesto ederek,mücadele mesajı verdi. İsrail askerlerinin, Batı Şeria’da, barış planını protesto eden göstericilere müdahalesinde 10 Filistinli yaralandı.

Gazze’deki Filistinli direniş grupları, ABD Başkanı Donald Trump‘ın barış planını protesto ederek,mücadele mesajı verdi.

FİLİSTİNLİLER ‘YÜZYILIN ANLAŞMASI’NA TEPKİLİ

Gazze’nin çeşitlive mülteci kamplarında bir araya gelen Filistinliler, Trump’ın açıkladığı ve “Yüzyılın Anlaşması” olarak adlandırdığı barış planına tepki gösterdi. Halkın yoğun katılım gösterdiği gösterilerde İslami Cihad Hareketi yöneticilerinden Hıdır Habib ile Fetih ve Hamas hareketlerinden yetkililer de yer aldı.

“FİLİSTİNLİLER DİRENİŞLERİNDE BAŞARILI OLACAKLAR”

Habib yaptığı açıklamada, Filistin halkı aleyhinde işlenen suçlar ve suistimaller karşısında direneceklerini ve direnişin hakları olduğunu belirtti. ABD yönetiminin “suçlu” olduğunu ve kendisini Filistin halkına ve haklarına karşı düşmanca bir konuma koyduğunueden Habib, “Filistin halkının bu büyük komplo karşısında direneceğini ve adaletli bir meseleyi savundukları için direnişlerinde başarılı olacaklarını” söyledi.

Sıradaki Haberi Oku  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile Libyadaki son durumu görüştü

Habib, Filistin meselesini tasfiye etmeye çalışan tüm planlara karşı direnişinyolunun Filistinlilerinortaklık temelinde bir araya gelmesinden geçtiğinietti.