Uncategorized

Diş Telleri Fiyatları Ne Kadar?

Diş tellerinin maliyet aralığı her tür için büyük ölçüde değişebilir:

Metal Diş Telleri: 3000- 7000 Türk Lirası aralığında

Seramik Diş Telleri: 4000-8000 Türk Lirası aralığında

Lingual Diş Telleri: 8000-10000 Türk Lirası aralığında

Şeffaf Diş Telleri: 4000- 7700 Türk Lirası aralığında

Fiyatlar nerede yaşadığınıza bağlıdır. Daha kırsal bölgelerdeki diş hekimleri genellikle büyük şehirlerdekinden daha ucuzdur ve diş hekimlerinin takdirine bağlı olabilir.

Diş telleri için nasıl ödeme yapabilirim?

Sağlık veya diş sigortası diş tellerinin maliyetini karşılar mı?

Sağlık veya diş sigortanız varsa, sağlayıcınıza danışın. Sağlık planlarının çoğu, 18 yaşın üzerindeki kişiler için ortodontik tedavi için ödeme yapmaz, ancak 18 yaşın altındaki çocukları kısmen kapsar. Diş veya sağlık planınız ortodontik kapsamı içermiyorsa, ek ortodontik sigorta da satın alabilirsiniz. Herhangi bir plan için, kapsadıkları yüzdeyi ve maksimum ömür süresini sorduğunuzdan emin olun.

Sıradaki Haberi Oku  En Hesaplı Huawei P20 Lite Ekran Fiyatı Telefon Parçası'nda!

Ayrıca ortodontik tedavinizin tamamı boyunca aynı sigorta planını korumanız önerilir. Çoğu ortodontik teminat, poliçenin yürürlüğe girdiği tarihten önce dişlere uygulanmışsa diş tellerini kapsamaz. Bu önceden var olan bir durum olarak kabul edilir ve cepten yapılan bir masraf olur.

Sigortam kapsamazsa, maliyeti yani fiyatı düşürebilir miyim?

Tıbbi olarak gerekli görüldükleri sürece diş sağlığı bakım masrafları vergiden düşülebilir. Ancak, düşmeye başlamadan önce maliyetin belirli bir tutarı aşması gerekir. Ek ödemeler ve kontroller gibi küçük harcamaları bile takip edin, çünkü bunlar toplanabilir.

Diş telleri fiyatları tedavi gördüğünüz kurum ve diş hekiminize göre değişiklik gösterebilir. Diş telleri fiyatlarını etkileyen başka faktörler de vardır. Göreceğiniz tedavinin toplam süresi, dişlerinizin çarpıklık durumu, kullanılan diş teli ve malzemenin türü, kullanılan tel ve malzemenin kalitesi ve hastanın yaşı gibi faktörler diş telleri fiyatlarını etkilemektedir. Tabi ki bu faktörlerin haricinde döviz kurları da diş teli fiyatları ve maliyetlerini etkilemektedir. Döviz kuruna bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Diş telleri tedavilerinizi isterseniz devlet hastanelerinde, isterseniz de özel kurum ve kuruluşlarda olabilirsiniz. Diş telleri ile uygulanan tedaviler hastalar için oldukça faydalı durumdadır.

Sıradaki Haberi Oku  Poker Oynayarak Para Kazanmak
Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri