Dünya

Buz tutmuş nehre düşen genci Appleın Siri özelliği kurtardı

ABD’nin Iowa eyaletinin Charles City kentinde araç kullanan 18 yaşındaki Gael Salcedo,aracın kontrolünü kaybetti. Buzlanmaların olduğu yolda kayan araç nehre düştü. Kendine gelince etrafına bakan genç adam her şeyin puslu olduğunu görünce Winnebago Nehri’ne düştüğünü anladı.

ÇARESİZ KALDI

Salcedo, “Nerede olduğumu, nereye gittiğimi bilmiyordum. Ne yapmam gerektiğini de. Düşünebildiğimşey ölmek üzere olduğumdu” dedi.

Genç adam,önce aracın camlarını aşağı indirdi. Sesini duyan yoktu. Buz veetrafını sarmıştı. Dondurucu bir soğuk vardı. Telefonunu bulamayan gencin aklına birgeldi. O da Siri’yi kullanmaktı. Birden “Siri 911’i ara” diye bağırdı ve bu çağrısı sonucundayerine itfaiye ekipleri gelerek genci kurtardı.

OLAY ANINI ANLATTI

Salcadeo, oyaşadıklarını şöyle anlattı:

“Ellerim donuyordu. Bacaklarımı hissedemiyordum. Dahamücadele etmeliydim amaçok güçlüydü. Sonra Siri bana yardım etti. Tüm gücümü sudan çıkmak için kullandım.”

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: İranın uçağını yanlışlıkla düşürdüğü Ukraynadan açıklama: Tazminat ve özür bekliyoruz

Gael Salcedo ambulansa bindirilerek hastaneye götürüldü ve birkaç saat sonra da taburcu edildi. Öte yandan yetkililer gencin aracını kurtarmak içinyerinde çalışma başlattı.

Haber Videosu

: Buz tutmuş nehre düşen genci Apple’ın “Siri” özelliği kurtardı