Spor

Büyükçekmece Davası’nda tutuklu sanık kalmadı

Büyükçekmece’de 31 Mart 2019’da yapılanseçimleri öncesinde bazı seçmenlerin adreslerini bilgi ve onayları dışında ikameteolmayan yerlere taşıdıkları, bu konuda talimat verdikleri iddia edilen aralarında Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ile yardımcılarının da olduğu 20 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Özgür Samanlı ile aralarında Hasan Akgün’ün de bulunduğu 3 sanık ile avukatları katıldı.

Müşteki olarak AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanlığını temsilen de bir avukat duruşmada hazır bulundu.

“HER SEÇİM ÖNCESİ BÖYLE ŞEYLER OLUYOR”

Duruşmada savunma yapan tutuksuz sanık Hasan Akgün, bu davanın siyasi bir dava olduğunun altını çizerek, “6üst üste belediye başkanı seçildim. Her seçim öncesi olaylar oluyorböyle bir olayla ile ilkkarşılaşıyorum. Bana ve aileme yapılan bir komplodur. Bu suçları işleyecek biri değilim.” diyerek beraatini istedi. .

Sıradaki Haberi Oku  12 Dev Adam Çekya'ya Yenildi|Türkiye-Çekya | Maç Özeti İzle

Sanıklardan Başak Sancar da 2007’den beri Büyükçekmece Belediyesinde başkan yardımcısı görevini yürüttüğünü, bir kimlik paylaşımının söz konusu olmadığını belirterek, hakkındaki suçlamaları reddetti.

TEK TUTUKLU SANIK DA TAHLİYE OLDU

Tek tutuklu sanık Özgür Samanlı da iki çocuğu olduğunu, çocuklarının psikolojisinin bozulduğunuederek, tahliyesini ve beraatini talep etti.

Görüşü sorulan Cumhuriyet savcısı tutuklu sanık Özgür Samanlı’nın tahliyesini istedi.

Mahkeme heyeti, sanık Özgür Samanlı’nın tutuklulukta geçirdiği süre, delillerin toplanmış olması, tutuklamanın birolmasını göz önüne alarak,dışına çıkış yasağı şartıyla tahliyesine karar verdi.

Savunması alınan tutuksuz sanıkların duruşmalardan vareste tutulmasına karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.