Uncategorized

Böcek İlaçlamanın Nasıl Yapılmalı, Yöntemleri Nedir?

Gönül rahatlığı ile oturduğunuz balkonlarınızda, dolaştığınız bahçelerinizde, bulunduğunuz mekanda rahatça yaşam sürebilmek için bu alanların haşerelerden temizlenmiş olması gerekiyor.

Böcek İlaçlama Yöntemleri

Önlemi alınmadığı zaman önüne zor geçilen böcek ilaçlama hakkında birkaç yöntem bulunuyor. Böcek ilaçlama yöntemleri çoğu kişi ve mekanın kurtarıcısı oluyor.

Bu yöntemlerden bazıları;

  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Fare İlaçlama
  • Pire İlaçlama

Bu yöntemler en güvenilir ve en çok kullanılan yöntemlerden birkaçıdır.

Kokulu İlaçlama Yöntemi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Haşerelerin çoğunlukla bulunduğu ve çoğaldığı yerlerde kokulu böcek ilaçlama yönteminin sağlanması sorunun çözülmesini daha hızlı ve kolay hale getirir. Kokulu ilaçlama püskürtme yöntemi ile likit olarak uygulanarak yapılır. Örneğin; hamam böcekleri kapsül şeklinde çoğalırlar. Bir kapsül içinde 35′ ten fazla yavru bulunabilir. Yılda 8 defadan daha fazla yumurtlama yapabilen dişi hamam böcekleri yumurtalarını öldükleri zaman bile bırakmaya devam ederler. Bu nedenden dolayı hamam böceklerinin yoğun olduğu mekanlarda sık sık ilaçlama yapılması gerekmektedir.

Sıradaki Haberi Oku  LUIS BIEN'e Hoşgeldiniz!

Kokusuz İlaçlama Yöntemi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bu ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylıdır ve hiçbir şekilde insan sağlığına etkisi ve zararı yoktur. İlaçlama yapılan ortamlarda insan veya canlı varlıkların ortamı terk etmesine gerek yoktur. Bu ilaçlar kokusuzdur ve sadece haşere grubuna etki eden ilaçlardır. Bu ilaçlar su halinde hazırlanıp buharlama veya sisleme yöntemi ile kullanılır.

Jel İlaçlama Yöntemi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bu ilaçlama yönteminde zincirleme zehirleme uygulaması kullanılır. Bu jel formdaki ilacı yiyen haşere yuvasına geri döner ve orada can verir. Bu haşereden beslenen diğer haşereler de zehirlenir ve ölür. Bu yöntemi ülkemizde 2000 yılından sonra uygulanmaya başlanmıştır. Evcil hayvanlar için zararlı değildir ve etkisi uzun süre devam eder. Bu işlem süresince kapı ve pencereler açık kalabilir ve en önemlisi ise evden ayrılmanıza gerek yoktur.

Sıradaki Haberi Oku  RENKLİ VE DESENLİ ASFALTLAR

Fare İlaçlama Yöntemi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Fare ilaçlamada ise durum daha kritiktir. Eczaneden temin edilen fare zehirleri kurtlanmaya yol açabilir. Uzman kişilere danışılmalıdır. Bilgi almak için https://www.bocekilaclamaistanbul.net/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri