Gündem

Bianco Carrara Mermer

Carrara mermeri evrensel olarak en popüler mermer türlerinden biri olarak kabul edilir. Carrara’daki Apuan Alpleri’nin kablolarından elde edilen bianco carrara mermer, yüzyıllar boyunca yapı işleri, kaplamalar, döşemeler, süs eşyaları ve dekoratif eserler oluşturmak için kullanılmış. Bianco carrara mermer bin yıllık bir mermerdir. Aslında, kökenleri,  günümüz Ligurya ve Toskana sınırındaki eski bir kasabanın adından, Carrara mermerinin Luni mermeri olarak adlandırıldığı Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır. Söz konusu mermerin sahip olduğu çeşitli özellikler vardır. Bu özellikler genel olarak aşağıdaki gibidir.

Bianco Carrara Mermer Özellikleri

Carrara mermerinin tipik olarak beyaz , kristalin bir mermer olduğu, az çok belirgin gri damarları ve izinsiz girişleri olduğu gerçeğini akılda tutmak için büyük bir uzman olmanıza gerek yoktur. Kalsit nedeniyle, Carrara mermerinin kırılma indisi oldukça düşüktür. Bu da ışığın taşa nüfuz etmesine ve yüzyıllar boyunca sanatçılar, inşaatçılar ve klasik ve taklit edilemez bir tarzın hayranları tarafından giderek daha fazla takdir edilen eşsiz bir parlaklığa yol açmasına izin verir.

Sıradaki Haberi Oku  Türk ayakkabı ve saraciye sektöründen İtalya çıkarması

Beyaz Carrara mermer, ilk kullanıldığı andan itibaren cazibesini değiştirmeden korumuş ve döşendiği ortamlara daha fazla parlaklık kazandıran benzersiz yolu ile uluslararası alanda en çok aranan mermerlerden biri haline gelmiştir. Bu nedenle, Carrara mermerinin son derece şık görünümü ile hizmet edebileceği birçok prestijli dairenin zeminlerinde bu kadar geniş yer bulması, büyük bir doğruluk ve güzelliğe gösterilen özeni misafirlerinizin gözüne aktarması tesadüf değildir.

En Kaliteli Bianca Carrara

Carrara mermeri günümüzde birçok farklı kullanım alanına sahiptir. Özellikleri nedeniyle, özellikle   beyaz rengi ve çevreye verebileceği özel parlaklık nedeniyle takdir edilemeyecek zemin ve merdiven yapımı için uygundur.

Buna ek olarak, Carrara mermeri uzun zamandır heykeller, anıtlar ve nesneleri, kaplamalar ve süs eşyaları için kullanılmaktadır. Siz de birbirinden şık ve kaliteli ürünlere sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bianco Carrara Mermer olarak birbirinden şık ürünleri sizlere sunuyoruz. Siz de bu ürünlere kolayca sahip olmak için hemen harekete geçebilir ve bizi seçerek profesyonel bir deneyim elde edebilirsiniz.

Sıradaki Haberi Oku  Op. Dr. Edis Kahraman kimdir?