Dünya

Berlinde yaşanan saldırı hakkında konuşan Güldür Güldür Show oyuncusu Onur Buldu: Bizlik bir durum yok, herkes iyi

Almanya’nın başkenti Berlin‘de, Tempodrom adlı gösteri salonunun önünde meydana gelen silahlı saldırıda en az 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı. Olay sonrası Güldür Güldür Show oyuncularından Onur Buldu, ilkHaberler.com’a konuştu. Ünlü oyuncu herhangi bir negatif durumun olmadığını belirterek tüm ekibin iyi olduğunu iletti.

“HERKES İYİ”

Saldırıya ilişkin Haberler.com’dan Eray Akıncı’ya konuşan ünlü oyuncu, “Bizlik biryok. Herkes iyi. İstenmeyen ve bizimle alakası olmayan üzücü biryaşandı” ifadelerini kullandı.

TÜRK KÖKENLİ BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Olay, cuma gecesisaatle 22.50’de, Güldür Güldür Şov adlı Türkoyununun sahnelendiği sırada yaşandı. Alman polisi, silahlı saldırının seyircilerle bağlantısı olup olmadığının henüz bilinmediğini aktardı. 42 yaşında Türk kökenli bir adamın öldüğünü açıklayan polis, saldırının terörle bağlantılı olduğuna yönelik bir emare bulunmadığını kaydetti.

Sıradaki Haberi Oku  İranda bir düğün salonunda doğal gaz sobası patladı: 11 ölü, 42 yaralı

DIŞ BASINDA BÜYÜK YANKI BULDU

Dün gece saatlerinde yaşanan saldırı dış basında da kendine büyük yankı buldu. Alman basını, “Türkler’in şovunun ardından, Berlin’de silahlı çatışma çıktı” ifadeleriyle haberi duyurdu.

SALDIRGANLAR KAÇTI

Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken saldırganlar kaçmayı başardı. Çevrede yoğun güvenlik önlemi alınırken, saldırınınyapıldığı ve ikiarasında husumet olup olmadığına ilişkin açıklama yapılmadı.

TERÖR EMARESİ YOK

Büyük yankı uyandıran olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan Alman polisi, saldırıda herhangi bir terör şüphesi olmadığına dikkat çekti.

İşteyerinden kareler:

(Haberler.com Özel)

Haber Videosu

: Berlin’de yaşanan saldırı hakkında konuşan Güldür Güldür Show oyuncusu Onur Buldu: Bizlik biryok, herkes iyi