Dünya

Benjamin Button hastalığı yüzünden yaşlı görünen 2 yaşındaki çocuğa babası babaanne diyor

İngiltere‘de yaşayan 2 yaşındaki kız çocuğu, ‘Benjamin Button’ olarak da bilinen Mandibuloakral Displazi hastalığıyla dünyaya geldi. Kızlarının olduğundan çok daha yaşlı gözükmesineolan ailesi kızlarının çokolduğunu söyledi. Kendisini olduğundan çok daha yaşlı gösteren genetik bir bozuklukla dünyaya gelen Isla Kilpatrick-Screaton isimli kız çocuğunun dünyada bu hastalıkla yaşayaninsan olduğu düşünülüyor.

‘BENJAMİN BUTTON’ HASTALIĞI DENİLİYOR

Doğumdan öncekarnında başlayan hastalık, ‘Benjamin Button’ hastalığı olarak da biliniyor ve hücrelerin normalden çok daha hızla yaşlanmasınaoluyor. Küçük kızın doğumunun ardından birtest gerçekleştiren doktorlar, genlerinin daha önce eşine rastlanmamış bir bir mutasyona uğradığını söylediler.

“KONUŞMAKTA DA GÜÇLÜK ÇEKİYOR”

İki yaşında ve sadece 6,5 kilogram ağırlığında olan Isla bebek konuşmada da güçlük çekiyor. Çevresindekilerle işaret diliyle anlaşabilen bebeğin kemik şekillerinde deoluşuyor.

Sıradaki Haberi Oku  Mescid-i Aksa’da cuma namazı kılınmadı

“MUTLU BİR KIZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan küçük bebeğin babası, “2 yaşındaki kızımızı bu haliyle çok benimsedik. Şimdilik ona şaka olarak ‘babaanne’ diyorum. Küçük kızımız, sağlık sorunlarına rağmen 7 yaşındaki ablası Paige ile oynamaktan büyük keyif alıyor. Mutlu bir kız” ifadelerini kullandı.

Haber Videosu

: ‘Benjamin Button’ hastalığı yüzünden yaşlı görünen 2 yaşındaki çocuğa babası ‘babaanne’ diyor