Genel

Bazalt İle İlgili Her Şey

Bazalt taşının en çok kullanıldığı alanlardan bir tanesi yapı ve inşaat sektörü olmasına rağmen, mutfaklarda da oldukça fazla yer edinmiştir. Buna ek olarak bazalt madeni birçok et lokantasında servis tabağı olarak kullanılır. Bunun sebebi ise bazalt madeninin yemeğinizi sıcak tutabilmesidir. Bazalt taşı yine de en çok asfalt, beton, yapı kimyasalları ve yalıtım sektörlerinde kullanılmaktadır.

 Bazalt taşının bulunduğu bölgelerde ziftin içeriğinde kullanılan taşın da bazalt madeni olma zorunluluğu vardır. Bazalt taşını en çok kullanan firmalar beton santralleri firmalarıdır. Bu santraller çimentonun içerisine agrega denilen bazalt taşını, kum ve gerekli diğer tüm malzemeleri bilgisayar kontrolünde istenilen oranlarda ekleyip hazır beton üretimini gerçekleştirirler. Bazalt, çatılardan zeminlere kadar hayatımızın her alanında oldukça sık kullanılan bir madendir.

Sıradaki Haberi Oku  ISO Kalite Yönetim Belgeleri

 Aldur Maden Hakkında

 1993 yılından beri madencilik ve doğal taşlar sektöründe faaliyet gösteren bu firma, İzmir Aliağa’da bulunan siyah bazalt ocağı alanında üretime başladı. 1993 yılından bu yana kendisini her geçen zaman biraz daha geliştirerek Türkiye genelinde ve buna ek olarak yurt dışındaki pazarlarda da yerini edinmiştir.

 Bu firma, ilerleyen süreçte

 1- İzmir Bergama’da granit ocağı

 2- Manisa Muradiye’de kırmızı bazalt ocağını da faaliyete geçirmiştir.

 Neler Üretiyorlar?

 Aldur markası, kendine ait ocaklarından çıkardığı hammaddeleri yine kendisine ait tesislerde işleyerek; bloklar, doğal sütunlar, kesilmiş plaka taşları, bunlara ek olarak parke taşları, agregalar, granüller, tozlar, renkli bazalt granülleri, gübreler ve toprak düzenleyicileri gibi olabildiğince geniş yelpazede uç noktada ürünler üretiyor.

Sıradaki Haberi Oku  Hayatınıza Dair Aradığınız Herşey Burada

 Herhangi Bir Zararı Var Mı?

 Bu firma, ülkemiz içerisinde bulunan tüm kaynakları olabildiğince doğru ve verimli bir şekilde kullanıp sonrasında ürün haline getirerek toplumsal bir fayda ve istihdam yaratıyor. Yani çevreye ve madenlere hiçbir zarar vermeden, işini en iyi ve en güvenilir şekilde yapmayı amaçlıyor. Hem ihracat konusunda hem de yeni iş alanları oluşturabilme konusundaki çalışmalarını gün geçtikçe artıran bu firma giderek artan bir tempo ile çalışmaya devam ediyor.