Eğitim

Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi; 1919 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Genel Kurulu kararı ile açılan Bakü Devlet Üniversitesinin dört fakültesinden biri olan Azerbaycan Tıp Fakültesine dayanmaktadır. Azerbaycan tıp üniversitelerinin atası olarak kabul edilen ve Azerbaycan’da tıbbın gelişimini önemli ölçüde etkileyen ve aynı zamanda eğitim faaliyetlerini bugün de sürdüren kurum, halkın haklı saygısını kazanmıştır.

Bakü Tıp Üniversitesinin kurulmasını sağlayan bu fakülte, 1922 yılında Azerbaycan tıbbına ilk mezunları kazandırmıştır. Tıp eğitimi sayesinde tıp merkezi haline gelen Bakü, birçok tanınmış doktor yetiştirmiştir. 1930 yılında Azerbaycan’da Sovyet yönetiminde iki fakültenin ortaklaşa tıp eğitimi verdiği bir enstitü açılmasına karar verilmiştir. Azerbaycan Bakü Tıp Üniversitesi birçok eğitim araştırması yapmış ve 1940 yılında 3 fakülte ve 45 bölümde 500 öğrenci yetiştiren bir okul olmuştur. Enstitünün öğretim kadrosunda 40 profesör, 45 asistan, 137 asistan, 16 müdür ve 45 öğretmen bulunmaktadır.

Sıradaki Haberi Oku  15 tatil başlıyor! Karneler saat kaçta verilecek? Okullar ne zaman açılacak 2020?

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Bölümleri

Azerbaycan Tıp Üniversitesinden mezun olduktan sonra kısa sürede alanınızda en önemli isimlerden biri olabilirsiniz.  

  • Fakülte ve Bölümler
  • Tıp Fakülteleri;
  • Tıp Fakültesi 1
  • Tıp Fakültesi 2
  • Diş Hekimliği Fakültesi
  • Fizyoterapi Fakültesi
  • Eczacılık Fakültesi
  • Koruyucu Tıp ve Biyoloji Fakültesi
  • Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Eczacılık Eğitimi

Eczacılık eğitimi ve çocuk diş hekimliği gibi alanlarda Azerbaycan’da lisans eğitimi verilmesine karar verildiği 1991 yılında Azerbaycan Tıp fakültesi  olan okul, eğitimin kalitesini ve çeşitliliğini büyük ölçüde artırdı. Azerbaycan’da diş hekimliği eğitiminin kalitesini Avrupa düzeyine yükseltmede büyük ilerleme kaydeden üniversite, 1985-1999 yılları arasında 122 bilimsel çalışma, 55 kitap ve 138 çalışma raporu ile bilimsel araştırmanın önemini de ortaya koymuştur.

Sıradaki Haberi Oku  YÖKDİL sonuçları açıklandı! ÖSYM 2019 YÖKDİL soruları ve cevapları

Azerbaycan Tıp Üniversitesi e, bağımsız bir yapı ile eğitim vermeye başladığı 1991 yılından bu yana eğitim kalitesini sürekli iyileştirmeye çalışmakta ve Türkiye dahil birçok ülkede yoğun talep görmektedir. Fizyoterapi, eczacılık, diş hekimliği ve fizyoloji gibi bölümlerde ileri eğitim programları sayesinde uluslararası tıp camiası tarafından takip edilen prestijli bir konuma sahip Azerbaycan’da eğitim kurumu; 7500 öğrenciye ve 7 fakültesine ev sahipliği yapmaktadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Kâtip Mustafa Çelebi Mahallesi İstiklal Caddesi No: 49/5 (Mavi Han) Taksim- Beyoğlu / İstanbul Tel: 0(212) 244 66 00 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri