Dünya

Avustralyada yabani develer itlaf edilmeye başlandı! Keskin nişancılar öldürdükleri develerin yanında poz verdi

Eyaletin kuzeybatısındaki Anangu Pitjantjatjara Yankunytjatjara bölgesindeyöneticiler,kaynaklarına akın ederek yerleşim yerlerineverdiğinden şikayet ettikleri yabani develerin toplu halde itlaf edilmesineverdi.

KATLİAM BAŞLADI

Anangu Pitjantjatjara Yankunytjatjara (APY) topraklarındaki Aborijin liderlerinin talimatı sonrası profesyonel nişancılar avlanmaya başladı.

KLİMALARDAN SU İÇİYORLAR

APY idaresinin yönetim kurulu üyelerinden Marita Baker “Sıcak ve rahatsız koşullarda sıkışıp kalmış durumdayız, rahatsız hissediyoruz çünkü develer çitleri yıkıp içeri giriyor, evlerin etrafına geliyor ve klimalardaniçmeyi deniyor.” dedi.

POZ VERDİLER

Görevlendirilen keskin nişancılar öldürdükleri develerlepoz verdi. Sosyal medyada fotoğrafları paylaşan nişancılara ise tepki yağdı.

İSTANBUL’UN 12 KATI BÜYÜKLÜĞÜNDE ALAN KÜL OLDU

Avustralya’da 4 aydır söndürülemeyen yangınlarda ölenlerin sayısı 26’ya yükseldi. İstanbul’un 12 katı büyüklüğünde bir alanı yakan alevler 2 bindenevi kül etti. Ülkenin güneyinde yağmurların başlamasıyla kısmen yangınların bir kısmıaltına alındı. Ancak 130 aktif yangından 69’unun hâlâaltında olmadığını vurgulayan uzmanlar, yağmurların durmasından sonra rüzgarın etkisiyle Yeni Güney Galler’deki alevlerle Victoria’dakilerin birleşerek bir ‘mega (çok büyük) yangına’ dönüşebileceği uyarısında bulundu.

Sıradaki Haberi Oku  Çin koronavirüsün yeni ismini açıkladı: Yeni koronavirüs zatürresi