Ekonomi

AVMler kontrollü olarak açılacak

Türkiye’de korona vakalarının görülmeye başlamasıylaamaçlı kapılarını kapatan AVM’lerdenvar…

Türkiye’deki AVM’ler, içlerinde yermarket ve eczaneler hariç 1 aydan uzun süredir kapalı durumda.

Salgının yavaş yavaşaltına alınmasıyla birlikte,tedbirlerin alınması şartıyla kapalı olan AVM’ler, 8-15 Mayıs arasında kademeli şekilde açılmak için hazırlık yapıyor.

AMAÇ NORMALE DÖNMEK

Milliyet’e konuşan Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hüseyin Altaş, AVM’leri 8-15 Mayıs arasında kontrollü olarak açmaya hazırlandıklarını belirterek, “İtalya, İspanya, Almanya gibi ülkeler kademeli olarak alışveriş merkezlerini açtı. Burada amaç gelir beklemek değil. Hayatın yavaş yavaş normale döndürülmesini sağlamak.” dedi.

SIKI KONTROLLER UYGULANACAK

Türkiye’de de sinema, gastronomi ve çocuk oyun alanlarını daha ileri tarihe bırakıp normal alanları açmayı planladıklarını açıklayan Altaş, şöyle devam etti:“Ancak kurallar ve hijyen önlemleri çok sıkı olacak. Maske dağıtılacak, belli mesafeler konulacak. Belli aralıklarla müşteri alınacak. Bu konuda Bilim Kurulu,ve perakendecilerle konuşuyoruz.

Sıradaki Haberi Oku  BMden İdlibe 74 tır insani yardım

Kamu tarafında kontrollü açılabileceğine yönelik görüşler var. Perakendecilerin de görüşlerine kulak vererek,kontrollerle ve şartlara uyularak kademeli olarak açmayı planlıyoruz.”

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri