Gündem

Aşılı Ceviz fidanı Güvenli Sipariş firmaları

Aşılı ceviz fidanı çeşitlerini Vatan Fidancılık’tan yılın 12 ayı tüplü olarak her yılın kasım ayından mart dönemine kadar açık köklü olarak güvenle satın alabilirsiniz. Vatan Fidancılık’ta istediğiniz boyda açık köklü ve tüplü aşılı ceviz fidanlarının erken siparişi de alınmaktadır. Vatan Fidancılık aşılı ceviz fidanı siparişlerinizde her zaman en iyi ürünleri sizlerle buluşturuyor. Aşılı ceviz fidanları Vatan Fidancılık adına sertifikalıdır.

Aşılı Ceviz Fidanının Özellikleri

Aşılı ceviz fidanı çeşitleri Fransız ve Amerikan orjinlidir. Ağaçlarında yan dallarına meyve vermektedir. Yüzde 85’lere yükselen meyve verimi ile aşılı ceviz fidanının meyve verimi oldukça yüksek durumda yer alır. Açık renkli durumda bulunan iç ceviz ağırlığı 6,5 gr, iç oranı ise %48’lere ulaşabilmektedir. Fidanlar çeşit olarak Fernor yada chandler dır. Bodur denilen yarı dik durumda gelişen bir ceviz ağacı türüdür. Yan dallarında salkım şeklinde parlak meyveleri yer alır. Eylül-Ekim dönemlerinde meyve hasadına başlanır. Aşılı ceviz fidanları geliştiğinde taç yapısı sebebi ile kısa boylu olmaktadır. Ev bahçelerinizde aşılı ceviz fidanlarını boyu itibari ile kolayca dikebilirsiniz..

Sıradaki Haberi Oku  Tez Yazdırma Fiyatı Ne Kadar?

Fidanın Dikimi

Fernor ceviz fidanı Türkiye’de en zorlu yüksek bölgelerine kadar kolayca dikilebilir. 1800 rakıma kadar ekilebilmesi son derece uygundur. Fernor ceviz fidanı 4×8 ve 5×7 boyutlarında dikime uygundur. Tozlayıcısı Fernette ile beraber dikilmesi gerekir. 10 ana çeşide 1 adet tozlayıcı ile dikilmesi önerilmektedir.