Dünya

Arap dünyasında koronavirüs nedeniyle can kayıpları arttı

Arap dünyasındaki koronavirüs kaynaklı can kayıpları giderek artış gösteriyor.

CEZAYİR

Cezayir Sağlık Bakanlığına bağlı Koronavirüs Gözlem ve Takip Komitesi Sözcüsü Cemal Fevrar,24 saatte 30 kişinin daha koronavirüsten yaşamını yitirdiğini vecan kaybının 235’e ulaştığını belirtti.

Ülkede 94 kişide daha virüs teşhis edildiğini veenfekte kişi sayısının 1666’ya yükseldiğini kaydeden Fevrar, iyileşen hasta sayısının ise 374 kişi olduğunu söyledi.

FAS

Fas Sağlık Bakanlığına bağlı Salgın Hastalıklar Müdürü Muhammed Elyubi, düzenlediği basın toplantısında,24 saatte ülkede 4 kişinin daha Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiğini, böylece ülkedekican kaybının 97’ye yükseldiğini açıkladı.

Ülkede 99 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini ve toplamsayısının 1374’e çıktığını aktaran Elyubi, şukadar 109 hastanın ise sağlığına kavuştuğu bilgisini verdi.

Sıradaki Haberi Oku  Lefkoşa Büyükelçisi'nden GÜNSEL'e ziyaret

ÜRDÜN

Ürdün Sağlık Bakanı Saad Cabir, Hükümet Sözcüsü Emced el-Adayile ile düzenlediği ortak basın toplantısında, salgın nedeniyle ülkede 7’nci ölümün gerçekleştiğini duyurdu.

Ülke genelinde 14 kişide daha virüs tespit edildiğini ve toplamsayısının 372’ye çıktığınıeden Cabir,, sağlığına kavuşanların sayısının ise 361 olduğunu aktardı.

TUNUS

Tunus Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bir kişinin daha Kovid-19’dan hayatını kaybettiği ve böylececan kaybının 25’e ulaştığı kaydedildi.

Açıklamada ayrıca 15 kişide daha virüs tespit ediliği ve toplamsayısının 643 olduğu aktarıldı.

UMMAN

Umman Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ülke salgın nedeniyle 3’üncü can kaybının yaşandığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca ülkede 38 yenigörüldüğü ve toplamsayısının 457’ye yükseldiği belirtildi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri