Dünya

Annesi tarafından temiz hava alması için balkondaki pusetine konan bebek donarak öldü

40 yaşındaki annenin,havada uyuması için bir süreliğine balkondaki pusetine koyduğu 7 aylık bebeği, annesinin kendisini balkona koyduğunu unutunca hipotermi nedeniyle hayatını kaybetti.

BEBEĞİNİ -20 DERECEYİ BULAN SOĞUKTA BALKONA KOYDU

Vahim olay, Rusya‘nın doğusundaki Habarovsk kentinde meydana geldi. İddialara göre 40 yaşındaki anne, 7 aylık bebeğinin bir sürehavada uyumasını istedi. -20 dereceyi bulan soğuk havaya aldırış etmeden bebeği balkonda bulunan pusetine yerleştirendaha sonra içeri girdi.

TALİHSİZ BEBEĞİ BALKONDA UNUTTU

Anne bebeği balkonda unutunca, talihsiz bebek 5 saat boyunca -20 dereceyi bulan hava sıcaklığında balkonda kaldı. Rusyabasınında çıkan haberlerde, 40 yaşındaki annenin çocuğunu bir kaç dakikalığına balkona bıraktığı ancak bebeğini balkona koyduğunu unutunca çaresiz bebeğin dondurucu soğukluğa 5 saat boyunca maruz kaldığı yazıldı.

Sıradaki Haberi Oku  Bu görüntüler gerçek! Gözlerinize inanamayacaksınız

ÖLÜM NEDENİ ‘HİPOTERMİ’

5 saat sonra bebeğini balkona koyduğunu hatırlayançocuğu kucağına aldığında bebekte artık hiç bir yaşam belirtisi yoktu. Çocuğun ölüm nedeninin vücut ısınının normalin altına düşmesinin bir sonucu olan ‘hipotermi’ olduğu tespit edildi.

BAKANLIKTAN UYARI NİTELİĞİNDE AÇIKLAMA

Konuyla alakalı sosyal medya üzerinden uyarı niteliğinde açıklamada bulunan Rusya Sağlık Bakanlığı, “Çocuklarınızı gözetimsiz bırakmayın. Çocuğunuzun nerede ve kiminle olduğunu daima bilin. Özellikle kış aylarında kaybolan çocuklar hızlı bir şekilde soğuk havanın kurbanı olabilir” ifadelerini kullandı.

HİPOTERMİ NEDİR?

Hipotermi, vücut ısısının 35 derecenin altına düşmesi sonucu ortaya çıkar. İnsan vücudu normalde 37bir sıcaklığa sahiptir. Eğer bu ısıyı korunmaz hale gelirse, hipotermi hastalığı devreye girer. Hipotermi, genellikle yağmur, rüzgar, kar veya soğuk havaya maruz kalan kişilerde görülür

Sıradaki Haberi Oku  Çinde son 24 saatte koronavirüsten 64 kişi hayatını kaybetti, toplam ölü sayısı 427ye çıktı

Haber Videosu

: Annesi tarafından ‘temiz hava alması için’ balkondaki pusetine konan bebek donarak öldü