Genel

Anlaşmalı Boşanma Nedir?

Anlaşmalı boşanma davaları, her iki tarafın da evlilik noktasında aile mahkemesine ulaşarak dava açabilecekleri ve bu şekilde boşanma davalarını sürdürecekleri bir süreçtir. Dava açılırken anlaşmalı boşanma dilekçesinin boşanmanın çocuklar için de uygun şekilde iki tarafın imzalayacağı ve mali sonuçları çocukları etkilemeyecek şekilde anlaşılmasıdır. Bununla beraber çocukların velayeti, iştirak nafakası vb. her şeyin de protokol içerisinde anlaşmalı şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Bu ve benzer süreçler, her birey için zor geleceği ve hukuki konuların birçoğu tamamen yabancı olacağı için bu alanda boşanma avukatı ile beraber görüşme yapabilir, destek alabilirsiniz.

Boşanma davaları açmak istediğinizde başvuracağınız yer Aile Mahkemeleri olacaktır. Sizlere bu konuda destek verecek olan ve özel boşanma velayeti ile beraber boşanma davası açacağınız gibi, tüm dava süreçlerinizi en iyi şekilde sürdürmek için boşanma avukatı ile beraber yürütmeniz davanın lehinize sonuçlanması konusunda da yardımcı olacaktır. Anlaşmalı boşanma davalarında protokollerin imzalanması, peşinen sağlandığı gibi hakim karşısında tüm deliller ve anlaşmalar hazırlanmış şekilde sunarsınız. Bu şekilde Ankara boşanma avukatı ile birlikte anlaşmalı olarak yapacağınız boşanma davanızda da hakkınızı savunabilirsiniz.

Sıradaki Haberi Oku  Beşiktaş Nakliyat

Temel olarak her iki tarafında boşanma için hemfikir olmasıyla beraber açılan bu davalarda, genellikle bir protokolün mahkemeye sunulmasıyla beraber tamamlanır. Karşılıklı hemfikir olunması sayesinde hakimlerin çok daha hızlı şekilde kanıtlara istinaden kabul edeceği ve boşanma süreçlerini tamamlayacağı dava türleridir. Herhangi bir zorluk olmayacağı gibi mahkeme anında taraflardan biri farklı bir delil ya da benzer bir durum sunmadığı sürece dava anlaşmalı dava olarak tamamlanır.