Gündem

Ankara Antlaşması Vize Başvurusu

Ankara antlaşması vize başvurusu tüm detayları konusunda bilgi edindikten sonra konsolosluktan ya da danışmanlık merkezlerinden destek almanız yeterlidir. İngiltere ve Türkiye arasında gerçekleşen ECAA sözleşmesi kapsamında vatandaşlara iş fırsatı sunulur. İngiltere’ye giderek kendi işinizi kurma ve oturma izni alma hakkınız oluşur. 

Ankara Antlaşmasına Yeni Eklenen Şartlar

Ankara anlaşması başvuru ücreti olmadığı gibi talebiniz evraklarınız eksiksiz olduğunda kısa zaman içerisinde onaylanır. Süresiz oturma izni için başvuru yeni yasa ile birlikte 4 yıldan 5 yıla çıkarılmıştır. Başvuru yapacakların belirtilen zaman dilimlerine dikkat etmeleri gerekir. 

  • Ankara antlaşması ne zaman bitiyor diye merak edenler için günümüzde hala devam ettiğini belirtmek gerekir.
  • İngiliz vatandaşlığı için başvuru yapıyorsanız eğer minimum 6 yıl boyunca beklemeniz önem taşır.
  • 1 yıl içinde 180 günden daha fazla İngiltere dışında olmamaya dikkat etmeniz faydalıdır.
  • Vatandaşlık alma sürecinde İngilizce yeterlilik sınavı, 2389 Pound başvuru ücreti ve aynı zamanda uyum testi de yeni eklenen uygulamalardan bazılarıdır. 
Sıradaki Haberi Oku  Şirket haberleri

Ankara Antlaşması Başvurusu Süresi Nedir?

Ankara anlaşması vize başvurusu tüm evraklar tamsa eğer 30 gün içerisinde sonuçlanır. Olumlu bir geri dönüş alınmazsa eğer itiraz hakkınız vardır. Başvuru sonrasında İngiltere’de farklı bir işte değil de yalnızca kendi mesleğinizi yapma şansınız vardır. Aynı zamanda firmalardan birine ortak olarak da oturma ve vatandaşlık hakkı elde edebilirsiniz.