Dünya

Amerikaya dünya çapındaki saldırılar devam ediyor! Son saldırıda 1i asker olmak üzere 3 Amerikalı öldü, 2 Amerikalı yaralandı

ABD Afrika Kuvvetleri Komutanlığı (AFRICOM), terör örgütü El Şebab‘ın Kenya‘daki Amerikan askerlerinin konuşlu olduğu Manda Körfezi Askeri Üssüne düzenlediği silahlı saldırıda 1 Amerikan askeri ile 2 Pentagon’a bağlı sözleşmeli personelin öldüğünü ve 2 Pentagon çalışanının yaralandığını bildirdi.

3 AMERİKALI ÖLDÜ, 2 AMERİKALI YARALANDI

AFRICOM’dan yapılan yazılı açıklamada, “Doğu Afrika’da El Kaide’nin bir kolu olan El Şebab’ın gün içinde Manda Körfezi’ndeki Kenya Savunma Güçleri Askeri Üssüne düzenlediği saldırıda 1 Amerikan askeri ve 2 Savunma Bakanlığı sözleşmeli personeli hayatını kaybetti. Ayrıca 2 Savunma Bakanlığı çalışanı da yaralandı.” ifadesi kullanıldı.

6 UÇAK HASAR GÖRDÜ

Açıklamada, üsse topçu atışının yanı sıra küçük silahlarla da saldırı düzenlediği bilgisi paylaşıldı. Yaraların durumunun iyi olduğu ve bölgeden tahliye edildikleri kaydedildi. Saldırıda ayrıca, sivil işletmecilere ait 6 uçağın da hasar gördüğüedildi.

Sıradaki Haberi Oku  BAE Prensi Şeyh Halid bin Sultan El Kasıminin uyuşturucudan öldüğü kesinleşti

Haber Videosu

: Amerika’ya dünya çapındaki saldırılar devam ediyor! Son saldırıda 1’i asker olmak üzere 3 Amerikalı öldü, 2 Amerikalı yaralandı