Ekonomi

Amerikada yaşlıları ölüme terk etmek isteyenler var

ABD’de yaklaşık 86 bin koronavirüs vakası görülürken, ülke bu konuda Çin ve İtalya’yı geride bırakarak ilk sıraya yerleşti. Ölü sayısı ise 1294 olarak kaydedildi.

HERKES İŞE DÖNMEK İSTİYOR

Başkan Donald Trump, salgın nedeniyle evlerine kapanan insanların iş başı yapmak istediğini herkesten duyduğunu belirterek, “Ülkemizde salgından çok etkilenmeyen bazı bölgelerde faaliyete yeniden geçebiliriz. Ama bu süreci oldukça yakın zamanda başlatmamız gerek” dedi.

ÖLMEYİ TERCİH EDERİM

Bir ilginç açıklama da Teksas Vali Yardımcısı Dan Patrick’ten geldi. Başkan Trump’a yakın Fox News’ta bir programaolan Patrick, koronavirüse karşısağlığı önlemlerinin ABD ekonomisineverdiğini görmek yerine, ölmeyi tercih edeceğini söyledi.

Amerika’da yaşlıları ölüme terk etmek isteyenlerVİDEO

“YAŞLILAR BENİMLE HEMFİKİR” İDDİASI

Sözlerini bir adım daha ileri taşıyan Teksas vali yardımcısı, ülke genelindeki birçok büyükanne ve büyükbabanın kendisiyle hemfikir olduğuna inandığını savundu. Kendisinin de 69 yaşında olduğunu belirten Patrick, şu şekilde konuştu:

Sıradaki Haberi Oku  Fildişi kule nedir

“İşlerimizin başına, yaşamayadönelim. Bu konuda akıllı davranalım ve 70 üzeri olan bizler kendimize iyi bakalım. Ülkeyi feda etmeyin, bunu yapmayın. Eğer bana bir yaşlı olarak sorulsa, ‘Hayatta kalma şansını çocukların ve torunların için Amerika’ya tercihmisin?’, eğer tercih buysa ben tamamım.”

FOX NEWS’DA VALİYE DESTEK

Teksas vali yardımcısının bu sözlerine, Fox News kıdemli siyasi analisti Brit Hume da “makul bakış açısı” diyerek destek verdi.

Brit Hume (sağda)

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri