Dünya

Akılalmaz intihar! Paylaşımına yeterince beğeni gelmeyince, canına kıydı

Amerika Birleşik Devletleri‘nin Kuzey Karolina eyaletinde bulunan Durham County ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki Chloe Davison isimli genç kız, sosyal medya takıntısının kurbanı oldu. Ailesi tarafından tam bir sosyal medya bağımlısı olduğu öne sürülen genç kız, yaşadıkları evde ölü bulundu. Genç kızın, Facebook’a attığı fotoğrafların yeterince beğeni almadığı için bunalıma girip intihar ettiği iddia ediliyor.

“SOSYAL KAYGISI ÜST DÜZEYDEYDİ”

Genç kızın 20 yaşındaki ablası Jade konuyla ilgili yaptığı açıklamada kız kardeşinin bakıcı olmak istediğini söyleyerek, “Kardeşim, paylaştığı fotoğrafların yeterince beğeni ve yorum almadığını söylüyordu. Sosyal kaygısı üst düzeydeydi. Ben kardeşimin intiharında sosyal medyanın büyük bir rol oynadığını düşünüyorum. Harap vaziyetteyim. Bu acıyı kelimelerleedemiyorum. Benim sadece 9 hafta önce bir bebeğim oldu ve kardeşim yeğenini çok seviyordu. O benim en iyi arkadaşımdı. Onsuz ne yapacağımı bilemiyorum.

Sıradaki Haberi Oku  Hamaney, cuma hutbesinde yanında tüfekle vaaz verdi

“BEĞENİLERİ YETERLİ BULMAYINCA MORALİ BOZULUYORDU”

Sosyal medyada sürekli kendini ispatlama peşindeydi. Facebook’a nebir fotoğraf koysa, beğeni sayısını artırabilmek için tüm aileden fotoğrafını beğenmelerini istiyordu. Koyacağı fotoğrafları bana sorardı hangisi daha iyi diye. Saatlerce bunu tartışırdık. Beğeniler ve yorumları yeterli bulmadığıanormalce morali bozuluyordu. Kendisinihissediyordu.

“BİRÇOK GECE AĞLARKEN GÖRDÜM”

Belki intihar sebebi yüzde yüz sosyal medya kaynaklı değildirinsanlar birbirlerini görmüyorlar ve klavyelerinin arkasına gizlenip kötü mesajlar gönderebiliyorlar. Kardeşimi bu tarz mesajlar yüzünden birçok gece ağlarken gördüm. Sosyal medya mecralarının dahagözetim altında tutulmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

ANNESİ: SOSYAL MEDYAYI SUÇLU BULUYORUM

İntihar eden genç kızın 44 yaşındaki annesi Clair Davison ise, “İntihar olayıyla ilgili sosyal medyayı oldukça suçlu görüyorum.

Sıradaki Haberi Oku  Yerli otomobil, Arap dünyasında büyük yankı uyandırdı: Saldırmak yerine ittifak yapalım

“OKULDAN ÇOK SOSYAL MEDYADA VAKİT GEÇİRİYORDU”

Sosyal medya, kızımın hayatını ele geçirdi. İnsanlar üzerinde yıkıcı etkileri olabiliyor. Kızım, okuldan çok evde sosyal medyaylageçiriyordu.

“GÜZELLİĞİNİN FARKINDA DEĞİLDİ”

Kızım çok güzeldigüzelliğinin farkında değildi. Ona dışarıdan bakan insanların yorumlarını çok önemsedi. Sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarını beğenmemizi istiyordu. Yeterince beğeni ve yorum almadığını düşündüğü fotoğraflarını siliyordu” ifadelerini kullandı.

Haber Videosu

: Akılalmaz intihar! Paylaşımına yeterince beğeni gelmeyince, canına kıydı