Dünya

ABDyi ayağa kaldıran görüntü: 7 yaşındaki çocuğa hücrede işkence yapıldı

ABD’de bir okulda çocukların cezalandırılması için hücre yapılması ve burada 7 yaşındaki bir çocuğa uygulanan şiddetin görüntüleri ülkeyi ayağa kaldırdı. Olayla ilgili soruşturma başlatılması sonrası, çocuğa şiddet uygulayan görevli intihar etti.

7 YAŞINDAKİ ÇOCUK DARP EDİLDİ

Olay ABD’nin Illinois eyaletinde Gages Lake adlı hiperaktif çocukların gittiği bir okulda meydana geldi ve olayı bağımsız/ kar amacı gütmeyen medya kuruluşu ProPublica halka duyurdu.

ProPublica, hiperaktif çocukların eğitim aldığı okulda, çocukların cezalandırılmaları için bir hücre yapıldığını; burada 7 yaşındaki bir çocuğun Jennifer Aguirre isimli kadın eğitmen tarafından darp edildiğini belirtti.

OKUL HAKKINDA DAHA ÖNCE 21 SORUŞTURMA AÇILDI

ProPublica, daha önce deiddialardan dolayı anaokulundan ortaokula kadar her yaştan çocuğun eğitim gördüğühakkında 21 soruşturma açıldığını; yetkililerin ‘ofis’ olarak adlandırdığı hücrenin 2018 – 2019 eğitim yılı içinde 1700kullanıldığını duyurdu.

Sıradaki Haberi Oku  Kasim Süleymaninin öldürülmesine Çinden ilk yorum! ABDye çağrı yaptılar

ÇOCUĞU DARP EDEN KADIN İNTİHAR ETTİ

Soruşturma kapsamında birçok çocuğun fiziksel şiddete uğradığı ve hücre tipi odalarda cezalandırıldığı, yetkililerin ellerinde saatlerce süren güvenlik kamera görüntülerinin olduğu ortaya çıktı.

Yerel medya, soruşturma sürecinde çocuğu darp eden Jennifer Aguirre isimli kadının intihar ettiğini duyurdu.

Kaynak: DHA