Dünya

ABDnin New Jersey eyaletinde silahlı çatışmada biri polis 6 kişi öldü

ABD’nin New Jersey eyaletindeki Jersey City’de çıkan silahlı çatışmada biri polis olmak üzere 6 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

POLİSLE ÇATIŞTI

Jersey City Belediye Başkanı Steven Fulop, Twitter’dan yaptığı açıklamada, çatışmada bir polisin hayatını kaybettiğini, 3 polisin de yaralandığını duyurdu. Yerel medyaya bilgi veren ismini açıklanmayan kaynaklar, çatışmanın bir cinayet soruşturması üzerine başladığını, zanlıların “bodega” denilen küçük mahalle dükkanına kaçarak polise ateş açtığı belirtildi.

Özel ekip SWAT bölgeye sevk edildi

ÖLÜLERİN ARASINDA SİVİLLER DE VAR

AA muhabirinin, ismini açıklamak istemeyen bir polis memurundan edindiği bilgiye göre ise çatışma, narkotik timlerinolduğu uyuşturucu alım satımı sırasında çıkanüzerine başladı. Çatışmada biri polis, iki zanlı ve 3 sivil olmak üzere6 kişi hayatını kaybetti. Civarda bulunan 12 okula güvenlik gerekçesiyle giriş çıkışlar kapatılırken, polis iş yerleri ve çevredeki evleri de kordon içine aldı.

Sıradaki Haberi Oku  Çinde koronavirüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 56ya yükseldi

BİR SAAT ÇATIŞTILAR

Çatışma yaklaşık bir saat sürdü. Güvenlik güçleri sosyal medyadan, çatışma bölgesindendurulması uyarısında bulundu. ABD Başkanı Donald Trump da akşam saatlerinde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Jersey City’deki korkunç çatışmayla ilgili bilgilendirildim. Dualarımız buve trajik zamanda kurbanları ve aileleri içindir. Bölgedekive eyalet yekililerine yardım ederken durumu da izlemeye devam ediyoruz.” dedi.

Kaynak: AA