Dünya

ABDli oyuncu Patricia Arquette, İranı bombalamakla tehdit eden Trumpı eleştirdi

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin öldürülmesi sonrası bölgede yükselen tansiyon, Altın Küre Ödülleri’ne de sıçradı. Ödüloyuncuların gündeminde ABD Başkanı Donald Trump‘ın dış politikası vardı.

Birçok ünlü isim, İranlı komutan Kasım Süleymani’nin ABD tarafından vurularak öldürülmesinin ardından iki ülke arasında derinleşen krize değinirken En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisinde Altın Küre kazanan Patricia Arquette, konuya dairaçıklamalarda bulundu.

“ALTIN KÜRE’Yİ DEĞİL, SAVAŞIN EŞİĞİNDE OLAN ABD’Yİ HATIRLAYACAĞIZ”

Ödülünü almak üzere sahneye çıkan Arquette, 2020’de ikinciABD başkanlığı için yarışacak olan Trump’ı şu sözlerle eleştirdi:

“5 Ocak 2020 tarihine dönüp baktığımızda tarih kitaplarında kimse Altın Küre’yi hatırlamayacak, savaşın eşiğinde olan ABD’yi hatırlayacak. 52 bomba tehdidi savuran bir tweet atan bir başkanı hatırlayacağız. Genç insanların hayatını riske atmalarından bahsedeceğiz. İnsanların, çocukların tepesine bombalar yağıp yağmayacağından endişe etmesinden bahsedeceğiz. En büyük ricam şu: 2020’deverirken lütfen çocuklarımızın ve çocuklarımızın çocuklarının geleceği için daha iyi bir adım atalım. “

Sıradaki Haberi Oku  Müslüman genç, Kuran-ı Kerimi yakan başkana uçan tekme attı