Dünya

ABDde korona bulunan akciğerin 3D görüntüsü paylaşıldı

ABD’de bulunan George Washington Üniversitesi Hastanesi’ndeki doktorlar, 59 yaşındaki koronavirüs hastasının akciğerlerini 360sanal gerçeklik teknolojisi kullanarak görüntüledi.

Hastanınolarak sağlıklı, sadece yüksek tansiyonu olduğu belirtilirken, görüntüde, koronavirüsün akciğerlerde yayılması ve verdiği hasar görüldü.

SAĞLIKLI VE VİRÜS BULAŞMIŞ AKCİĞER DOKUSU ORTAYA ÇIKIYOR

3D akciğer simülasyonunda, sağlıklı akciğer dokularının yarı saydam mavi renklerde, sağlıksız olanların ise yeşil renkli iltihaplı doku şeklinde olduğu görünüyor.

Dr. Mortman “Virüs bulaşmış anormal akciğer dokusu ile daha sağlıklı komşu akciğer dokusu arasında keskin birolursa çok çabuk ortaya çıkıyor” dedi.

Koronavirüs bulunan akciğerin 3D görüntüsü ViDEO

HASTALAR NEFES ALMAKTA ZORLANIYOR

Ciğerlerdeki iltihaplanma, kana yeteri kadar oksijen taşınmasını ve karbondioksit salınımını engelliyor. Bu sebeple koronavirüs teşhisi konan hastalaralmakta güçlük çekiyor.

Sıradaki Haberi Oku  Mahkumun, mahkeme tavanını kırarak kaçmaya çalıştığı anlar kamerada

“İNSANLAR BU DURUMU CİDDİYE ALMALI”

Dr. Mortman, “Bu, viral enfeksiyon olarak başlar, sonra akciğerlerde şiddetli iltihaplanma olur ve buzamanla azalmazsa yara izi haline gelir. Bu sebeple hastanınalması güçleşir. İnsanların bu hastalığın neler yapabileceğini anlamasını istiyorum. İnsanlar bu durumu ciddiye almalı.” ifadelerini kullandı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri