Dünya

ABD Başkanı Trumpın İran saldırısından hemen sonra çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı

İran‘ın Irak‘taki ABD üslerine düzenlediği saldırıyla ilgili Beyaz Saray’dan flaş bir paylaşım geldi. Saldırıdan dakikalar sonra ‘her şey yolunda’ diye Twitter’dan mesaj paylaşan Başkan Trump’ın kurmaylarıyla bir araya geldiği anlar ortaya çıktı.

İran’ın ABD’nin Irak’taki üslerini vurmasının ardından dünyanın gözü kulağı Donald Trump‘tanaçıklamalara çevrilmişti. Dün akşam saatlerinde kameralar karşısına geçen ABD Başkanı Trump, uyarı sistemleri sayesinde hiçbir ABD askeriningörmediğini söylerken, beklentilerin aksine tansiyonu yükselten açıklamalardan kaçındı.

TRUMP’IN KURMAYLARIYLA TOPLANTISI

Trump’ın basın toplantısından birkaç saat sonra ise Beyaz Saray’dan kritik bir fotoğraf servis edildi. İran’ın füze saldırısının ardından Trump ve kurmayları bir araya gelirken, o anları gösteren kare ABD basınında geniş yer buldu.

Sıradaki Haberi Oku  Çinde karantina altındaki bölgede kontrollerde bulunan sağlık görevlileri, drone ile vatandaşların ateşini ölçtü

Söz konusu fotoğrafta masanın başında oturan Trump’ın etrafında Başkan Yardımcısı Mike Pence, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Savunma Bakanı Mark Esper, Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien ve Hazine Bakanı Steve Mnuchin gibi isimler yer alıyor. Başkan Trump’ın toplantıdaki endişeli görüntüsü ise dikkat çekiyor.