Ekonomi

7 yaşındaki çocuk yanlışlıkla ağabeyini öldürdü

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Kemerağzı Caddesi’nde market alışverişine giden Derya ve Berat K. çiftinin çocukları; L.K. (1), H.K. (7), Yusuf K. (8) ve H.K. (13) evde kaldı.

Kardeşlerden 13 yaşındaki abla H.K.’nin en küçük kardeşi L.K ile ilgilendiği sırada, 7 yaşındaki H.K. ile 8 yaşındaki Yusuf K. ise oynamak için oturma odasına geçti.

BOĞAZINA İSABET ETTİ

Bir süre oynayan iki kardeşten H.K., babasına ait pompalı tüfeği ağabeyi Yusuf K.’ye doğrultup ateşledi. Tüfekten çıkan saçmalar, Yusuf K. nin boğazına isabet etti. Patlama sesini duyan abla H.K., balkona çıkıp komşularından yardım istedi.

SAÇMA DUDAĞINA GELDİ

Komşuların 112 Acil Çağrı Merkezi’ni aramasının ardındanyerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede belirtilen adrese gelen sağlık ekipleri, Yusuf K.’nin yaşamını yitirdiğini, tüfeği ateşleyen H.K.’nin ise dudağına isabet eden saçma yüzünden yaralandığını belirledi.

Sıradaki Haberi Oku  Ataşehirde minibüsten cep telefonu çaldı

ANNE FERYAT ETTİ

Market dönüşü olaydan haberdar olanDerya K., sinir krizi geçirdi. Polis ve yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Derya K., H.K.’ye sarılarak, “Yusuf sen benim dert ortağımdın.” diyerek gözyaşı döktü.

DİYARBAKIR’DA TOPRAĞA VERİLECEK

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, uzman ekipler eşliğinde kardeşlerin ifadesine başvurdu. Yaşamını yitiren Yusuf K.’nin cenazesinin, Adli Tıp Kurumu morgunda yapılacak otopsinin ardından Diyarbakır’da toprağa verileceği belirtildi.