Dünya

15 sene önce çocuğunu kuruturken farketti! Günde en az 200 gram pudra yemeden duramıyor

İngiltere‘de, Tor Bay sahilinde bir kasaba olan Paington’da yaşayan 44 yaşındaki kadın, talk pudrası bağımlısı olduğunu açıkladı. Genelde bebeklerde kullanılan ve bazı platformlarda kanserojen olduğu tartışılan talk pudrasını yemeden duramadığını belirten 44 yaşındaki 1 çocuk annesi Lisa Anderson isimli kadın yalnızca bir günde en az 200 gramlık pudra yediğini söyledi.

HAYATTAKİ EN BÜYÜK ZEVKİ PUDRA YEMEK

İlginçİngiltere’ninkasabalarından biri olan Paington’da yaşanıyor. 44 yaşındaki 1 çocuk annesi Lisa Anderson’un hayattaki en büyük zevki talk pudrası yemek.

GECE UYKUSUNDAN UYANIP PUDRA YİYOR

15 yıl önce yaptırdığı banyo sonrası çocuğunu kuruturken kullandığı pudranın kokusundan bir anda etkilendiğini ve o dürtüyeolamadığını belirten kadın, o günden beri talk pudrası yemeden duramıyor. Her yarım saatte bir pudrayı yediğini belirten kadın gece boyunca dafazlauyanıp pudra yediğini söylüyor.

Sıradaki Haberi Oku  Son bulgular, Neandertaller ile kendi türümüz Homosapiens arasındaki farkı ortadan kaldırdı

PUDRA İÇİN HAFTADA 10 POUND HARCIYOR

Pudra için şimdiye kadar yaklaşık 8000 pound harcadığını dile getiren kadın, haftada ortalama 10 pound harcıyor. 44 yaşındaki kadın 15 yılda en2 gün pudra yemeden durabildiğini, o 2 günün de iğrenç geçtiğini belirtiyor.

EŞİNDEN 10 YIL GİZLEDİ

Pudra bağımlısı kadın, gerçeği eşine itiraf etmeden önce 10 yıl boyuncagizli yediğini, bunu yapmak için de genelde tuvaleti kullandığını söyledi.

DOKTORLAR ‘PİKA SENDROMU’ OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ

44 yaşındaki anne, doktorların genelde toprak yeme alışkanlığıyla ortaya çıkan ‘pika sendromu’ hastalığına sahip olabileceğini söylemesinin ardından profesyonel yardım almayı istiyor.

GÖRENLER HAYRETLER İÇERİSİNDE KALIYOR

Talk pudrasının solunduğunda veya yenildiğinde zehirli olabileceği, ayrıca ürünü uzun yıllar cildinde kullanan insanlarda kansere yol açabileceği bile tartışılırken, 44 yaşındaki kadının pudrayı yemeden duramamasını görenler hayretler içerisinde kalıyor.

Sıradaki Haberi Oku  20 atın katledilmesi olayı ABDyi sarstı! Polis her yerde sorumlu ya da sorumluları arıyor

“PUDRASIZ 2 GÜN GEÇİRDİM… HAYATIMIN EN KÖTÜ SAATLERİYDİ”

Konuyla alakalı açıklama yapan Lisa Anderson isimli kadın, “Birazgeliyor ama, sabun kokusuyla karışık güzel bir tadı var. Günde en az 200 gramlık pudra yiyebiliyorum. Gerçekten kokusu beni ileri derecede cezbediyor. Her yarım saatte bir yemezsem kendimi çok kötü hissediyorum. Pudrasız en2 gün geçirdimhayatımın en kötü saatleriydi” ifadelerini kullandı.

TALK PUDRASI NEDİR?

Talk pudrası; nişasta, bizmut, karbonat ve benzerleri ile karıştırılarak yapılan, özellikle bebeklerin pişik gibihastalıkları için kullanılan pudradır.

Haber Videosu

: 15önce çocuğunu kuruturken farketti! Günde en az 200 gram pudra yemeden duramıyor